Na jakie akcesoria do kuchni warto postawić?

Akcesoria w kuchni sprawiają, że gotowanie oraz sporządzanie posiłków staje się o wiele łatwiejsze oraz przyjemniejsze. To właśnie drobne przybory oraz starannie dopracowane detale sprawiają, że dobrze czujemy się w tym pomieszczeniu. Natomiast nieprzemyślane rozwiązania potrafią prowadzić do frustracji oraz zniechęcać do domowego gotowania, co często skutkuje stołowaniem się na mieście. W jakie elementy warto więc wyposażyć kuchnie? Oto praktyczne przykłady.

Akcesoria do kuchni, o których warto wiedzieć

W każdej kuchni niemałym wyzwaniem jest znalezienie odpowiedniego miejsca na przechowywanie mokrych gąbek oraz ściereczek. Pozostawienie ich w zlewie lub na ociekaczu nie jest do końca dobrym rozwiązaniem, ponieważ jak wiadomo, w wilgotnym środowisku o wiele szybciej rozwijają się w nich bakterie. Co więcej, nie prezentuje się to estetycznie ani elegancko. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w uchwyt na akcesoria kuchenne montowany na drążku bakterii. Dzięki temu, że powieszone na nim akcesoria te nie mają kontaktu z mokrym podłożem, bardzo szybko wysychają, co redukuje proces namnażania się bakterii. Same uchwyty są uniwersalne, eleganckie i minimalistyczne. Można zawiesić na ich bezpośrednio mokre ścierki lub klamerki ze spinaczem, do których następnie będą przypięte gąbki.

W kuchni liczy się optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz funkcjonalność. Bardzo często ogromnym wyzwaniem jest zagospodarowanie szafki pod zlewem. Po jej otwarciu od razu rzuca się w oczy syfon, który utrudnia przechowywanie w niej jakichkolwiek przedmiotów w sensowny sposób. Najczęściej więc, przestrzeń ta jest nie zagospodarowana – co jest szczególnie bolesne w małych kuchniach, w których liczy się każde wolne miejsce. Są jednak sposoby, aby efektownie wykorzystać tę przestrzeń – wystarczy postawić na syfon typu space saving. Jest on wykonany w taki sposób, aby przylegać do brzegów szafki, pozostawiając maksymalną ilość wolnego miejsca do zagospodarowania. Z powodzeniem można więc wykorzystać całą szafkę pod zlewem do przechowywania pojemników do segregacji odpadów lub środków czystości.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *