Ile kosztuje czyszczenie elewacji?

Elewacja to bardzo ważny element każdego budynku. Od razu rzuca się w oczy odbiorcom, dlatego w dużej mierze pełni rolę reprezentatywną i jest wizytówką lokatorów lub też właścicieli obiektu. Oczywiście to nie wszystko. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na aspekty zdrowotne. Czyszczenie elewacji pomaga w zachowaniu jej pełnych właściwości oraz czystości, co wyklucza rozprzestrzenianie się w niej i rozrost pleśni i grzybów. To bardzo często niewidoczne od razu czynniki, które wpływają negatywnie na zdrowie użytkowników domu i mogą prowadzić do bardzo poważnych powikłań zdrowotnych.

Dodatkowo odpowiednia dbałość o elewację pozwala nam zaoszczędzić spore sumy, które związane są z jej renowacją, naprawdę lub nawet wymianą. Elewacja, jak każdy materiał, z czasem się zużywa, a odpowiednia pielęgnację bezsprzecznie zwiększa jej żywotność, jednocześnie zachowując walory estetyczne i izolacyjne. W przypadku odłożenia w czasie ewentualnych prac remontowych nawet o kilka lat, daje to realną oszczędność, która widoczna jest w naszym portfelu. W związku z tym warto postawić na specjalistów, którzy pomogą nam w zadbaniu o naszą elewację.

Ile to kosztuje?

Czyszczenie elewacji, podobnie jak w przypadku mycia dachów, to kwestia indywidualna. W związku z tym bardzo trudno precyzyjnie podać z góry cenę, jakiej można spodziewać się przy danym typie elewacji i metrażu. Wpływ na ostateczną wycenę mają między innymi wspomniane czynniki takie jak rodzaj elewacji oraz jej metraż. Ponadto warto wziąć pod uwagę również trudność dotarcia z środkami czyszczącymi w każdy zakamarek elewacji oraz stan jej zabrudzenia wraz ze stanem technicznymi.

Zdecydowanie łatwiej i taniej wyczyścić jest płaskie elewacje w lokalizacjach, gdzie budynek nie jest narażony na nadmierny kurz lub wilgoć. Zdecydowanie bardziej podatne na zabrudzenia będą domy, które znajdują się w pobliżu szlaków komunikacyjnych lub zbiorników wodnych oraz ich elewacja nie jest płaska, a na przykład pokrywa ją popularny baranek. Liczba mikroszczelin i załamań na powierzchni sprawia, że brud wchodzi w nie głębiej i zdecydowanie trudniej jest wyczyścić taką elewację, co nie pozostaje bez wpływu na finalną wycenę usługi. Mimo wszystko jednak, warto postawić na sprawdzonych specjalistów, którzy czyszcząc elewację zrobią to dobrze, z dbałością o nasze zdrowie oraz portfel i zaoszczędzą nam bardzo wielu godzin żmudnej pracy.

Może Ci się również spodoba