Kto najczęściej zamieszkuje w apartamentach

Od kilku lat generalnie na polskim rynku nieruchomości panuje znaczne spowolnienie w stosunku do tego, co działo się jeszcze w latach 2005-2007, kiedy to na przysłowiowym pniu kupowano wszelkiego rodzaju nieruchomości, ich ceny rosły z miesiąca na miesiąc, banki bardzo chętnie przyznawały kredyty hipoteczne, a do notariuszy trzeba było czekać w kolejce, chcąc kupić czy sprzedać nieruchomość. Jednak w niektórych dziedzinach agencje pośrednictwa nieruchomości, jak też i deweloperzy nie odczuli aż tak znacznego spadku sprzedaży – mowa jest tutaj o apartamentach, które powstają nadal w dużej liczbie w największych miastach naszego kraju.

 

Co ciekawe, to już w czasie budowy wielu obiektów znaczna część znajdujących się w przyszłości w tych obiektach apartamentów jest już niejako zamówiona, pomimo szokujących czasem przeciętnego człowieka cen tych lokali, sięgających nawet 40 tysięcy złotych za jeden metr kwadratowy powierzchni. Najczęściej w takich apartamentach zamieszkują biznesmeni, przedstawiciele zagranicznych firm działających w Polsce czy ludzie kultury i sztuki, pozostający na tak zwanym świeczniku.

Może Ci się również spodoba