Czym różni się apartament od luksusowego mieszkania

Czasami czytając odwłoszenia dotyczące ofert sprzedaży równego rodzaju nieruchomości spotykamy tego rodzaju ogłoszenia, że ktoś ma do sprzedaży apartament – tymczasem udając się pod wskazany adres okazuje się, że jest to zwykłe mieszkanie w bloku wielorodzinny, tyle że o dość dużym metrażu oraz wykończone dobrymi materiałami i bogato wyposażone. Mylą się jednak ci ludzie, którzy uważają, że takie mieszkanie spełnia cechy prawdziwego apartamentu – jest to tylko lepiej wyposażone mieszkanie i nic poza tym.

 

Prawdziwy, bowiem apartament to lokal faktycznie bogato wyposażony, o relatywnie dużym metrażu, jednak ważne jest jeszcze jego położenie – zazwyczaj jest to cały kompleks mieszkalno-rekreacyjny, gdzie znajdują się tylko tego rodzaju apartamenty. Dzielnica musi być prestiżowa, takiemu apartamentowi towarzyszą inne obiekty, gdzie dostęp mają tylko właściciele lub użytkownicy apartamentów, jak sauna, siłownia, kluby fittness czy tego rodzaju usługi. Apartamentowce mają swoją całodobową recepcję, gdzie można zlecać wszelkiego rodzaju usługi i będą one przyjmowane do realizacji.

Może Ci się również spodoba