Nadal brak ożywienia na rynku nieruchomości

Przed czterema laty nastąpiło znaczne spowolnienie na naszym rynku nieruchomości, chodzi o ilość kupowanych i sprzedawanych nieruchomości różnego rodzaju, takich jak mieszkania, domy jednorodzinne czy działki – jak na razie rynek nieruchomości nie tylko, że nie odżył od tamtego czasu, ale nadal ilość transakcji wydane się w tym roku jeszcze spadać. Swój udział w takim stanie rzeczy ma na pewno Komisja Nadzoru Finansowego, która poprzez swoje kolejne rekomendacje, wydawane od kilkunastu już miesięcy, spowodowała, iż banki mają nieco ograniczone pole działania w kwestii przyznawania kredytów hipotecznych, a to z kolei ma proste przełożenie na liczbę zawieranych na rynku nieruchomości transakcji kupna-sprzedaży.

 

Szczególnie nieduży ruch panuje na rynku mieszkaniowym – wiele młodych osób czeka na początek roku 2014, kiedy to ma wejść w życie program rządowy obejmujący dopłaty do kredytów przy zakupie swojego pierwszego mieszkania na rynku pierwotnym, czyli z zasobów posiadanych przez deweloperów lub też mieszkań, które zostaną przez nich budowane w najbliższej przyszłości.

Może Ci się również spodoba