Badanie szczelności powietrznej budynku – docieplenie stropodachu metodą wdmuchiwania

Utrzymanie domu może sporo kosztować, wie o tym każdy posiadacz takiej nieruchomości. Mieszkając w domu trzeba płacić rachunki za prąd, wodę, gaz czy ogrzewanie, a to może być bardzo kosztowne. Dlatego warto poszukać nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym będzie można zaoszczędzić na płaceniu rachunków. Warto na początek wykonać w swoim domu, badanie szczelności budynku. To badanie ma na celu pokazanie jak wiele ciepła ucieka z domu i jak dużo zimna z zewnątrz się do niego dostaje.

 

Duże straty ciepła generują spore rachunki za ogrzewanie, a przecież można temu łatwo zaradzić. Wystarczy odpowiednio ocieplić dom, ale zanim się to zrobi, trzeba wykonać badanie szczelności powietrznej w domu, by mieć pojęcie o tym jak mocno trzeba dom ocieplić. Zwykle najwięcej ciepła ucieka przez dach i nieocieplony strych. Jeśli strych ma trudne dojście i jego ocieplenie jest dla domowników jest problemem, wówczas można się zdecydować na docieplenie stropodachu metodą wdmuchiwania. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, które warto zastosować w swoim domu, a z pewnością pozwoli ono sporo zaoszczędzić na płaceniu rachunków.

Może Ci się również spodoba