Instalacja fotowoltaiczna

Instalacja fotowoltaiczna w dzisiejszych czasach nie jest niczym nadzwyczajnym lecz konkretnych analiz zagadnienia brakuje. Większość artykułów to teksty sponsorowane zawierające lokowanie produktów z których możemy się dowiedzieć o zaletach konkretnych modeli i nic poza tym.
Rynek fotowoltaiki jest duży i konkurencyjny w szczególności po uruchomieniu dodatkowych subwencji z programu mój prąd oraz możliwości odliczenia wartości instalacji od podatku od osób fizycznych.
Bardzo często instalatorzy prześcigają się w ofertach coraz to nowszych bardziej renomowanych produktów, a niewiele osób zastanawia się co to tak naprawdę znaczy. Biorąc pod uwagę fakty czyli realne uzyski energetyczne, odporność na uszkodzenia, stabilność pracy itp. Moim zdaniem producenci rywalizują jedynie na polu subiektywnych ocen czyli renomy, kraju pochodzenia czy opinii anonimowych użytkowników. Nie jestem w stanie znaleźć istotnych różnic pomiędzy produktami pochodzącymi z Europy, a tymi pochodzącymi z Chin. Poza tym produkt tworzony od podstaw czyli kwarcu przetapianego na wafle kwarcowe do kompletnego modułu gotowego do zamontowania na dachu, wzbudza we mnie zaufanie. Nie jest tu moją intencją przedstawianie konkretnych produktów ale myślę, że każdy kto zamierza zainwestować we własną elektrownię słoneczną powinien spróbować zweryfikować co kupuje.

 

sp25kielce.pl

Może Ci się również spodoba