Moda na folklor

W obecnych czasach wiele osób chciałoby urządzić mieszkanie z naciskiem na indywidualizm. Wydaje się, że Polacy są zmęczeni kopiowaniem zachodnich stylów wnętrzarskich. Wielu z nas marzy o powrocie do korzeni.
Folklor we wnętrzu staje się coraz bardziej popularny. Na topie są kilimy i dywany, jakie dawniej można było znaleźć w wiejskich chatach. Moda na folklor w mieszkaniu tworzy ciepły i niepowtarzalny klimat. Coś, co było niegdyś powodem do wstydu, teraz zajmuje centralne miejsce w naszych salonach i sypialniach. Obrazy o tematyce sakralnej, pięknie wyszywane czy haftowane serwety nadają pomieszczeniom wybitnie folklorystyczny i swojski wyraz.
Urządzając pomieszczenia w tym stylu należy unikać przesady. Polski folklor we wnętrzu jest niesamowicie ekspresyjny, barwny i kolorowy. Jeśli nie chcemy czuć się jak na odpuście parafialnym w latach sześćdziesiątych lub czterdziestych, powinniśmy dokładnie przemyśleć aranżację wnętrza. Ważne jest też abyśmy potrafili odpoczywać w takiej aranżacji i dobrze się czuli w otoczeniu folkloru.

 
Mnóstwo osób pielęgnuje wspomnienia z dzieciństwa. Moda na folklor w ich wydaniu może mieć charakter sentymentalny i stanowić próbę odwzorowania szczęśliwych chwil spędzonych u dziadków na wsi. Nie ma nic złego w powrocie do dawnych lat. Odziedziczone pamiątki ułatwią wprowadzić folklor we wnętrzu i nadać mu absolutnie oryginalny rys.
Polacy nie powinni wstydzić się swoich korzeni. Niemcy czy Skandynawowie od dawna kultywują tradycję przez wprowadzanie elementów folkloru w domach.
Moda na folklor powraca jak bumerang we wzornictwie, ubiorze i szeroko pojętej pop kulturze. Warto sięgać po takie inspiracje i cieszyć się z bogactwa i dziedzictwa wsi. Powinniśmy zapomnieć o kompleksach zaścianka Europy i pokazać innym co mamy najpiękniejszego- polski folklor.

 

baby-line.pl

Może Ci się również spodoba