Huśtawka ogrodowa – jak znaleźć tą idealną?

Ciepłe, letnie popołudnie, pies biegający po trawniku i nowa książka w ręku. Czy nie uważasz, że czegoś Ci brakuje? Oczywiście, w ogrodzie świetnie sprawdziłaby się huśtawka ogrodowa!

To nie tylko idealne miejsce do odpoczynku po ciężkim dniu pracy, ale także miejsce do miłego spędzania czasu ze znajomymi czy rodziną, gdy w okresie letnim możemy w pełni cieszyć się z ciepłych wieczorów.

Mimo, że na rynku dostępny jest spory wybór huśtawek, w tym np. metalowych to większość właścicieli ogrodów i tak decyduje się na huśtawkę wykonaną z drewna. Dlaczego?

Huśtawka ogrodowa drewniana

Huśtawka drewniana jest przede wszystkim odporna na czynniki zewnętrze, a odpowiednio zaimpregnowana posłuży nam przez kilka lat. Ponadto jest to ponadczasowy element ogrodu i doskonale komponuje się z wszelkiego rodzaju krzewami ozdobnymi czy innymi dodatkami pełniącymi dekoracje w ogrodzie.

Producenci stale oferują coraz to nowocześniejsze miejsca wypoczynku w ogrodzie, np. hamaki ze specjalnym stelażem, huśtawki – kokony z wygodną poduchą, które sprawdzają się świetnie, ale głównie na balkonie czy tarasie. Ponadto w kokonie może siedzieć wyłącznie jedna osoba. Dostępne są również stylowe huśtawki z metalu, jednak te wymagają częstego okrycia i zabezpieczenia przed czynnikami atmosferycznymi. Stąd też najczęstszy wybór pada właśnie na huśtawki ogrodowe drewniane!

Do jakiego ogrodu wybrać huśtawkę drewnianą?

Huśtawki drewniane są o tyle uniwersalne, że świetnie komponują się w każdym środowisku! Postawiona tuż przed domem, w ogrodzie w pobliżu grilla czy z ławką dla dziecka, np. obok placyku zabaw. Huśtawki wykonane z drewna sprawdzają się także na taras! Jeśli tylko ilość miejsca jest wystarczająca – warto zdecydować się na wygodną huśtawkę! W końcu kto nie chciałby rozpoczynać dnia od kawy na tarasie wśród ciepłych promieni słońca!

 

Może Ci się również spodoba