Jak osuszyć mokrą ścianę?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób boryka się z problemem jakim jest występowanie wilgoci w pomieszczeniach w swoich domach. Szczególnie widocznymi miejscami, gdzie jest tego najwięcej są oczywiście ściany. Szczególnie te przy oknach. Jak się tego pozbyć? Odpowiedzi na niniejsze pytanie będziemy mogli znaleźć w niniejszym artykule.

W jaki sposób osuszyć mokrą ścianę?

Na pewno każdy wie, iż mokre ściany powstają przez różnego rodzaju czynniki. Bardzo popularny jest ten, którym jest zalanie mieszkanie przez sąsiada. W tym przypadku problemem jest głównie pęknięta rura w pionie. Nie ma chyba osoby, która by tego nie doświadczyła mieszkając w bloku. To niestety niesie za sobą pewne nieprzyjemne skutki. Zaliczyć do nich można między innymi: mokre ściany, szkody materialne czy też powstały nieprzyjemny zapach wilgoci. W tym przypadku trzeba jak najszybciej pozbyć się problemu. Wszystko dlatego, iż wilgoć w murach czy pustakach może utrzymywać się naprawdę przez dość długi czas. Trzeba osuszyć ściany. Jednak zanim każdy do tego przystąpi, należy ocenić jaki jest stopień zawilgocenia, a także zlokalizować jego przyczynę. Jeśli już będzie wszystko wiadome to można przystąpić do jej usunięcia.
Mokre ściany powstają także na skutek źle wykonanej izolacji budynku oraz brak jego ocieplenia. Co ludzie najczęściej robią? Otóż na pewno otwierają okna i wietrzą mieszkanie. Jest to dobry pomysł, jednak niestety w takich przypadkach nie za wiele nam to da. Na rynku istnieje bardzo skuteczny produkt, który pomoże nam pozbyć się mokrych ścian. Takim sprzętem jest oczywiście osuszacz powietrza. Jest na tyle skuteczny, że dość szybko wysuszy mokre ściany. Ponadto osuszacz zlikwiduje także z pomieszczeń wszelką niechcianą wilgoć. Jednak jest pewien warunek, aby wszystko poszło tak jak powinno. Zanim przejdziemy do czynności musimy przede wszystkim uprzednio uszczelnić pomieszczenia, które chcemy suszyć. Chodzi między innymi o pozamykanie drzwi i okien, a także wszystkie kanały wentylacyjne. Jeśli mamy klimatyzację w pomieszczeniu to również musimy ją wyłączyć. Na rynku możemy wyróżnić kilka rodzajów takich osuszaczy. My musimy wybrać ten, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Mogą być małe lub duże. Poza tym najbardziej popularnymi na rynku są: osuszacze kondensacyjne oraz osuszacz adsorpcyjny.
Pierwszy rodzaj działa w ten sposób, iż zasysane przez niego powietrze przepuszczane jest nad skraplaczem. Ten oczywiście ma za zadanie oddzielać wilgoć i umieszczać ją w zbiorniku. Po czym już osuszone powietrze wydmuchiwane jest z powrotem na zewnątrz.
Drugi rodzaj także zasysa powietrze, ale do specjalnie stworzonego rotora. W nim znajduje się substancja, która ma za zadanie odsączyć wilgoć. Po czym już osuszone powietrze wydmuchiwane jest z powrotem na zewnątrz urządzenia.

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, iż pozbycie się mokrych ścian nie jest trudne. Jedynie może trochę potrwać. To wszystko zależy od stopnia zawilgocenia. Jednak przy dobrym osuszaczu możemy być spokojni.

Artykuł powstał przy współpracy z https://mermar.pl/pomorskie/gdynia

Może Ci się również spodoba