Sypialnia na antresoli

Wiele osób mieszka w mieszkaniach o małym metrażu. Na ograniczonej powierzchni ciężko jest zachować porządek. Niektóre rozwiązania stosowane w niewielkich lokalach pozwalają zaoszczędzić miejsce i zapanować nad bałaganem. Antresola jest doskonałym pomysłem, dla tych którzy szukają sposobu na optymalne wykorzystanie powierzchni.
Jeśli zajmujemy lokal w kamienicy, sypialnia na antresoli sprawdzi się znakomicie. Mieszkania w tego typu budownictwie są wysokie, antresola powinna zmieścić się bez problemu.
W małych pomieszczeniach antresola dla dzieci jest wykorzystywana jako miejsce do zabawy lub do spania. Dzieci, które nie mają swojego pokoju, będą zachwycone własnym kącikiem. Pamiętajmy jednak, że antresola może być niebezpieczna dla zupełnie małych szkrabów, które dopiero opanowują sztukę chodzenia.

 
Jeśli chcemy, by sypialnia na antresoli stanęła w naszym mieszkaniu, zgłośmy się do fachowców. Konstrukcja musi być stabilna i solidna, dlatego amatorzy majsterkowania mogą sobie nie poradzić z tym zadaniem.
Antresola może być także użyta w bloku. Tutaj raczej nie wchodzi w grę antresola dla dzieci w charakterze bawialni. Jeśli myślimy nad takim rozwiązaniem, liczmy się z tym, że antresola będzie służyła jedynie jako miejsce do spania. Niskie sufity w bloku nie pozwalają na inne rozwiązania.
Koszt montażu takiego udogodnienia różni się w zależności od wykonawcy i rodzaju użytych materiałów. Nie należy jednak nadmiernie oszczędzać, gdyż sypialnia na antresoli musi być porządnie wykonana i powinna nam służyć przez wiele lat.

 

energiagroup.pl

Może Ci się również spodoba