Jak urządzić pokój nastolatka

Młodzież ma własne, nieraz specyficzne gusta, jeśli chodzi o wystrój własnego pokoju. Możemy jednak wpływać na decyzje naszych zbuntowanych nastolatków i zaproponować kompromis. Czasami opinie rodziców i dzieci różnią się w kwestii tego jak urządzić pokój nastolatka.

 
Pokój dla nastolatka urządzamy w zależności od powierzchni. W dużym pomieszczeniu zmieścimy więcej mebli. Możemy też ustawić solidne, sporej wielkości łóżko. Na maleńkiej przestrzeni sprawdzi się rozkładana sofa lub wersalka.
Duży pokój dla nastolatka może mieścić komodę, szafę oraz stolik nocny. W małym pokoju niezbędna będzie jedynie szafa, biurko i wersalka.
Kolory ścian możemy pomalować zgodnie z życzeniem latorośli. W końcu to dziecko będzie przebywało w pokoju. Nigdy nie zgadzajmy się na czarny kolor ścian, gdyż czerń działa bardzo depresyjnie, nie tylko na młodzież.
Pozwólmy zdecydować nastolatkowi, w jaki sposób umieścić sprzęty. Jeśli propozycja będzie rozsądna i nie utrudni funkcjonowania, powinniśmy się zgodzić.
Inspiracji jak urządzić pokój nastolatka raczej nie szukajmy w internecie. Każdy młody człowiek ma własną wizję idealnego pomieszczenia.
Cechą charakterystyczną pomieszczenia, jakim jest pokój dla nastolatka są osobiste pamiątki, plakaty czy zdjęcia z przyjaciółmi. Młodzież fascynuje się w okresie dorastania muzykami czy sportowcami i chce mieć we własnym pokoju ich podobizny.
Decyzja jak urządzić pokój nastolatka powinna być podjęta wspólnie, wraz z dzieckiem. Wszelkie narzucanie własnego zdania i autorytarność prowadzą jedynie do niepotrzebnych spięć.

 

365photos.pl

Może Ci się również spodoba