Łazienka w stylu industrialnym – jak urządzić?

Stylowo i funkcjonalnie – łazienka idealna

Łazienka to jedno z pomieszczeń, w którym spędza się najwięcej czasu. Może stać się domowym spa, to właśnie w łazience przygotowujemy się do snu, a także do wyjścia z domu. Warto zadbać o to, aby aranżacja zapewniała komfort, funkcjonalność i była stylowa. Bardzo popularnym stylem w ostatnich latach jest styl industrialny. Doskonale sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, również w łazience.

Łazienka w stylu industrialnym

Wspomniany styl jest bardzo zdefiniowany, surowy, ale jednocześnie przyjemny. Najważniejsze barwy, które warto wykorzystać w takiej aranżacji to szarości, czerń oraz biel. Stonowane kolory połączone z mocnymi akcentami stworzą najlepszy efekt i w pełni oddadzą charakter stylu industrialnego. Ten styl to prostota, ale jednocześnie elegancja. Sprawdzą się tutaj dodatki w kolorze złota, elementy odbijające światło i proste, ale duże lustra.
Jeśli lubisz lekkie aranżacje, warto postawić na duże białe płytki, a jedną ścianę ozdobić płytkami drewnopodobnymi. W takiej aranżacji należy stawiać na biel przełamaną kolorem czarnym.
Fani ciemnych kolorów mogą wybrać ściany w kolorze granatowym, przełamane dodatkiem białych płytek. W takiej aranżacji warto zastosować czarne dodatki, elementy imitujące drewno oraz duże lustra.
W łazience w stylu industrialnym sprawdzi się zarówno wanna jak i prysznic. W tym drugim przypadku warto zrezygnować z brodzika, a postawić na oszkloną kabinę z akcentami w mocnych kolorach jak na przykład czarny.
Dobrym pomysłem na łazienkę w stylu industrialnym są płytki łazienkowe wyglądające jak beton. Jego surowość pasuje do wspomnianego stylu i daje możliwości zastosowania ciekawych dodatków. Płytki nie muszą być jednolite, mogą na przykład przedstawiać wzory geometryczne, co również pasuje do stylów industrialnego.
Wspomniany styl jest bardzo stonowany i surowy. Aby nieco ocieplić wnętrze, warto zastosować drewno. Pamiętaj jednak, że łazienka to wilgoć, zacieki i inne utrudnienia. Drewno powinno być odpowiednio zabezpieczone, aby posłużyło przez wiele lat.
Styl industrialny sprawdza się najlepiej w pomieszczeniach o dużym metrażu. Jeśli jednak Twoja łazienka jest niewielka, nie musisz rezygnować z tego stylu. Wówczas wystarczy pamiętać o kilku ważnych elementach, aby uzyskać pożądany efekt. Przede wszystkim postaw na lustra i elementy odbijające światło, które optycznie powiększą przestrzeń. Pamiętaj również o tym, aby rozsądnie dobierać dodatki. Jeśli będzie ich zbyt dużo, łazienka będzie wyglądała na jeszcze mniejszą niż jest w rzeczywistości.

Miejsce do przechowywania

Podczas wyboru elementów wyposażenia do łazienki industrialnej, pamiętaj, że pomieszczenie ma być funkcjonalne a nie tylko stylowe. Meble powinny być wyposażone w szuflady i schowki, które pozwolą na wygodne przechowywanie i utrzymanie należytego porządku. Chociaż styl industrialny to surowość i prostota, w Twojej łazience nie może zabraknąć elementów, które uczynią ją funkcjonalną.

Więcej na https://zycie-mojego-miasta.pl/urzadzanie

Może Ci się również spodoba