Aranżacja małej łazienki

Małe mieszkanie wymaga przemyślanego rozmieszczenia mebli. O ile w pokoju czy w salonie możemy puścić wodze fantazji i zdać się na meble modułowe, o tyle aranżacja małej łazienki sprawia czasem trudności.
Kiedy nie wiemy jak urządzić łazienkę, najlepiej jest zachować umiar. Na małym metrażu nie potrzebujemy kilku stojących szafek czy dużej wanny. Możemy zamontować kabinę prysznicową. Jeśli jednak nie mamy ochoty rezygnować z wanny, aranżacja małej łazienki będzie trudniejsza. Możemy wówczas zrezygnować z umywalki, tak by mieć więcej miejsca.
Sprytnym, ale niekoniecznie wygodnym rozwiązaniem jest umieszczenie podwieszanych szafek na ścianach. Należy jedynie pamiętać, żeby wygoda była na pierwszym miejscu. Użytkowanie trudno dostępnych szafek może nie być najlepszym pomysłem na to jak urządzić łazienkę.

 
Aranżacja małej łazienki zależy też od liczby domowników. Jednej osobie wystarczy niewiele rzeczy, natomiast cztoroosobowa rodzina potrzebuje znacznie więcej artykułów czy kosmetyków do pielęgnacji.
Możemy także usunąć pralkę z łazienki i wstawić ją do kuchni, pod warunkiem, że mamy dość miejsca. W małych łazienkach idealna będzie nieduża pralka ładowana od góry.
Kiedy aranżacja małej łazienki sprawia nam trudności, możemy poszukać inspiracji w sieci.
Małe pomieszczenia wymagają dużo wyobraźni i dokładnego planu. Gdy wiemy już jak urządzić łazienkę, musimy pomyśleć o wentylacji. Nieduża łazienka może być stale zawilgocona, co będzie sprzyjało powstawaniu pleśni lub grzyba na ścianach. Aby tego uniknąć często wietrzmy pomieszczenie. Nawet najpiękniejsza łazienka, która jest zagrzybiona, będzie odstraszała, nie tylko domowników.

 

seo-poland.com.pl

Może Ci się również spodoba