Wymiana okien PCV

Mieszkania w bloku zazwyczaj zaopatrzone są w okna z plastiku. W latach dziewięćdziesiątych masowo zastępowano stare drewniane okna i wstawiano okna PCV. Ich estetyka oraz łatwość czyszczenia sprawiały, że były najczęściej wybieranym produktem.
Wymiana okien była niekiedy dofinansowana przez spółdzielnię mieszkaniową
W chwili obecnej wiele okien wymaga renowacji lub wymiany. Okna PCV mają trwałość szacowaną na około 20 lat. Wymiana okien PCV może być koniecznością. Zepsute mechanizmy, czy odkształcenia, a także nieprawidłowa szczelność skłaniają do zastąpienia ich nowymi.
Wymiana okien PCV nie jest skomplikowana, jeśli oddamy się w ręce dobrego fachowca. W ciągu jednego dnia wiekowe okna PCV powinny być zdemontowane a nowe wstawione. Zamiast wyeksploatowanych egzemplarzy możemy wstawić też okna drewniane. Zwiększy to koszta, ale podniesie komfort użytkowania. Zwolennicy drewna wymieniają jako zalety lepszą cyrkulację powietrza, naturalność surowców czy znaczące oszczędności na ogrzewaniu. Kiedy wymiana okien nie jest możliwa w całym mieszkaniu z powodu kosztów, możemy dokonać jej stopniowo, po jednym pomieszczeniu.
Okna PCV są tańszą opcją. Jeśli nie zamierzamy długo mieszkać w bloku, wymiana okien na drewniane może być zbędnym wydatkiem. Jeśli jednak zależy nam na wyższym standardzie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymiana okien PCV dokonała się na rzecz drewnianych.
Przy wyborze okien możemy też kierować się takimi udogodnieniami jak dźwiękoszczelność czy ochrona przed włamaniem. Zapraszamy odwiedzenia strony z Oknami z Gdańska.

 

stajniapodlasem.com.pl

Może Ci się również spodoba