Trendy w projektowaniu wnętrz: najnowsze inspiracje i pomysły

Trendy w projektowaniu wnętrz: Najnowsze inspiracje i pomysły

Projektowanie wnętrz jest jednym z najbardziej dynamicznych obszarów kreatywności, a panujące trendy zmieniają się szybciej niż w większości innych dziedzin sztuki i designu. Jeśli planujesz remont lub urządzanie nowego mieszkania, warto znać najnowsze inspiracje, pomysły i trendy w projektowaniu wnętrz. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze z nich.

1. Minimalizm i prostota
Ciężkie i przeciążone, pełne drobiazgów wnętrza powoli odchodzą do lamusa. Trendem w projektowaniu wnętrz są minimalistyczne i proste rozwiązania. Czyste i proste linie, spokojne kolory, komfort i funkcjonalność to cechy, na które stawiają projektanci. Minimalizm to również ekologia – mniej mebli, bardziej funkcjonalne rozwiązania to mniej śmieci.

2. Połączenie stylów
Kiedyś nie do pomyślenia było łączenie stylów w jednym pomieszczeniu. Teraz to już nie problem, i właśnie takie nietypowe połączenia stają się trendem w projektowaniu wnętrz 2021. Można połączyć industrialny styl z nowoczesnym, czy styl skandynawski z orientalnym. Ważne, by połączenie stylów było zharmonizowane i spójne.

3. Naturalne materiały
Naturalne materiały królują w projektowaniu wnętrz – to bez wątpienia trend, który utrzyma się przez długi czas. Drewno, kamień, beton, szkło to materiały, które dodadzą charakteru i stylu każdemu wnętrzu.

4. Vintage
Vintage to drugi trend, który króluje w projektowaniu wnętrz. Meble i dodatki przypominające style przeszłych lat są nie tylko modne, lecz przypominają o tradycji i historii. W 2021 kulminują zainteresowania stylem lat 70. i 80.

5. Śmiała aranżacja kolorów
W projektowaniu wnętrz zawsze ważne były kolory. Jednak w 2021 smiałości w doborze i zestawieniu kolorów nie brakuje. Wzory z luźnym połączeniem kolorów, które wydawałyby się niespójne, pojawiają się w salonach nie tylko dobrej klasy. Śmiało można łączyć zielenie z fioletami, a intensywnością barw prześcignąć tęczę. Ważne, by stonowane kolory drzwi i okien pozwoliły oddechu.

Podsumowanie:
Trendy w projektowaniu wnętrz zmieniają się tak szybko, że trudno za nimi nadążyć. Najważniejsze spośród nich to minimalizm i prostota, połączenie różnych stylów, naturalne materiały, oraz vintage, którego popularność rośnie wraz ze stylem lat 70. i 80. Ciekawym elementem są również śmiało zestawione kolory i wzory, co pozwala na wyrażanie siebie, jednocześnie nie zaniedbując klasy.

Może Ci się również spodoba