Styl boho w aranżacji wnętrz: swoboda, kolor i egzotyczna atmosfera

STYL BOHO W ARANŻACJI WNĘTRZ: SWOBODA, KOLOR I EGZOTYCZNA ATMOSFERA

Boho to styl, który kojarzy się z wolnością, wyzwoleniem, a nawet buntowniczym duchem. Jednakże, nie tylko w modzie można odnaleźć boho, ale również w aranżacji wnętrz. Bez względu na to, czy chodzi o mały pokój, salon czy sypialnię, styl boho w aranżacji wnętrz to gwarancja uroku, niepowtarzalnego wyglądu i egzotycznego klimatu.

KOLOROWE DODATKI I MOTYWY

Boho to styl pełen kolorów i motywów z całego świata. Jeśli chodzi o aranżacje wnętrz, użytkownicy stylu boho wybierają kolorowe poduszki, dywany i narzuty na łóżka. Wszystko jest połączone ze sobą w dowolny sposób, co daje swobodę wyrażania się oraz efekt końcowy pełen uroku i barw. Ważne jest, aby nie bać się łączenia różnych wzorów i niby niepasujących do siebie kolorów.

DREWNIANE I RATTANOWE ELEMENTY

Często w stylu boho wykorzystuje się naturalne elementy, takie jak drewno lub rattan. Większość mebli wykonanych jest z drewna, a dodatki to wianki z gałązek, drewniane ramki do zdjęć oraz stoły i regały na książki wykonane z drewna lub plecionki rattanowej. Drewno i rattan dodają ciepła i egzotycznego klimatu.

ROŚLINY

Rośliny to element niezbędny w stylu boho. Rośliny zarówno w donicach, jak i szklanych wazonach z jedwabnymi kwiatami oraz wieńcami z suszonych kwiatów lub palmowych liści nadają wnętrzu stylu egzotycznego, a jednocześnie koją i relaksują.

SWOBODA W UKŁADANIU

Boho to coś więcej niż tylko styl. To swoboda w wyrażaniu siebie za pomocą wybranej aranżacji. Styl boho łączy w sobie różne style, takie jak styl etniczny, rustykalny, hippie oraz wiele innych. Puszczenie wodzy fantazji i zabawy podczas aranżacji wnętrza, daje poczucie swobody i przestrzeni, co wpływa pozytywnie na użytkownika.

PODSUMOWANIE

Styl boho to coś więcej niż modne ubrania czy ładna aranżacja pokoju. To filozofia życia, która polega na wolności, swobodzie wyrażania siebie i uznaniu różnorodności. W aranżacji wnętrz styl boho daje dużą swobodę i pozwala na łączenie różnych stylów oraz kolorów aby w efekcie otrzymać piękno i oryginalny wystrój. Używając poniższej listy wypunktowanej, z łatwością możesz stworzyć swój własny styl boho w swoim domu:

– Wykorzystaj kolorowe dodatki i motywy z różnych części świata.
– Postaw na drewniane i rattanowe elementy.
– Częściej umieszczaj rośliny w swoim pomieszczeniu.
– Nie bój się łączyć różnych stylów.
– Stwórz unikalny wystrój zgodny z Twoją osobowością.

Może Ci się również spodoba