Kominki i wkłady kominkowe – serce salonu

Sercem nie tylko salonu, ale i całego domu z całą pewnością jest kominek. Jednak nie ma dobrego kominka bez odpowiednio dobranego do niego wkładu. Nie jest to zadanie zbyt trudne jednak przed zakupem odpowiedniego warto dowiedzieć się kilku istotnych rzeczy. Po pierwsze zastanówmy się czy wolimy wkład stalowy czy żeliwny – żeliwne będą zdecydowanie bardzie grubsze i masywniejsze tym samym nie nadają się do każdego typu pomieszczeń, natomiast stalowe idealnie będą pasowały do domów/mieszkań budowanych i urządzanych w bardzo nowoczesnym stylu. Druga sprawa do wybór przeszklenia do kominka – jedna, dwie czy trzy strony mają być pokryte szkłem.

Najpopularniejsze są zdecydowanie te z przeszkloną jedną, przednią częścią – takie montowane są najczęściej. Po trzecie kwestia prawie najważniejsza – jak odpowiednio dobrać moc i sprawność wkładu kominkowego. Tu należy pamiętać o tym, że moc wkładu przede wszystkim powinna być dopierana pod kątem wielkości pomieszczenia – im większe tym moc wkładu powinna być odpowiednio większa. To bardzo ważne. Jeżeli dobierzemy za słabą moc wkładu, wówczas kominek nie spełni swojej funkcji grzewczej, nie będzie w stanie odpowiednio nagrzać pomieszczenia. Odpowiednio dobrane wkłady kominkowe są gwarancją zadowolenia z użytkowania kominka.

Może Ci się również spodoba