Jaki zestaw wypoczynkowy pasuje idealnie do narożnika salonu?

Salon spełnia w domu z reguły dwie funkcje: jadalniano – przyjęciową i wypoczynkową. W tym centralnym miejscu w domu ustawiamy stół i krzesła, aby móc wspólnie jeść posiłki i przyjmować gości. Na co dzień salon służy jako miejsce wypoczynku: czy to przed telewizorem czy z ulubioną książką. Od tego, jak na dostępnej powierzchni rozplanujemy ułożenie mebli – gdzie ustawimy stół a gdzie zestaw wypoczynkowy – zależy komfort codziennego użytkowania. Jeśli mamy taką możliwość, dobrze jest oddzielić od siebie jadalnię i część przeznaczoną do relaksu. Tę drugą można umieścić w narożniku salonu. Jakie meble będą wówczas pasowały do wypoczynkowego kącika?

Narożnik – naturalna granica strefy wypoczynku.

Oddzielenie od siebie dwóch stref w salonie nie jest takie proste. Nie chcemy przecież budować ściany, tworzyć dwóch osobnych pomieszczeń. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Podpowiedź znajduje się na stronie sklepu internetowego meble.pl. W dziale zestawy mebli do salonu znajdziemy zestaw wypoczynkowy LOFT, w którego skład wchodzą wygodny fotel i narożnik. Narożnik możemy ustawić w rogu salonu, tyłem do pozostałej części pomieszczenia, a przodem do telewizora czy okna. Takie rozplanowanie sprawi, że przestrzeń wypoczynkowa oddzieli się samoczynnie. Otrzymamy wówczas przytulny kąt, sprzyjający odpoczynkowi.

Małe jest piękne

Czasem nasz salon nie posiada tak wielkiego metrażu abyśmy mogli zmieścić okazały zestaw wypoczynkowy. Nie trzeba się tym martwić. Jak mówi znane przysłowie: małe jest piękne i tak też jest w przypadku i małych zestawów wypoczynkowych. Takie urocze i komfortowe meble salonowe znajdziemy na stronie sklepu meble.pl https://www.meble.pl/meble/zestawy-wypoczynkowe,meble-salonowe/ , w postaci zestawów David, Julia, Boston i wielu innych. Pod tymi nazwami kryje się komplet trzech elementów, a są nimi dwuosobowa sofa, fotel i pufa – podnóżek, które z łatwością zmieszczą się w mniejszym salonie. Umieszczając taki zestaw mebli wypoczynkowych w narożniku salonu, stworzymy sobie przytulną przestrzeń do codziennego relaksu.

Może Ci się również spodoba