Czerwień w dekoracji wnętrz. Który odcień pasuje do szarego?

Styl industrialny wciąż ma przed sobą świetlaną przyszłość. Jeśli chcesz dodać odrobinę koloru, czerwony jest idealnym kolorem. Idealnie pasuje do szarości i czerni. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak tworzyć właściwe kombinacje!

Czerwony w stylu industrialnym.

Zakochałeś się w wystroju wnętrz w stylu industrialnym. Jest to trend, który szczególnie dobrze nadaje się do dekoracji salonów, takich jak salon i kuchnia. Dominujące kolory są bardzo ciemne, mocne i dość męskie: szary i czarny. Aby obudzić całość i dodać odrobinę jasnego koloru, najbardziej odpowiednim kolorem jest czerwony! Weź inspirację z nowojorskich loftów i przenieś ten kolor do swojego domu.
Należy pamiętać, że czerwień jest kolorem dynamicznym. Unikaj więc używania go w sypialni, gdzie będziesz wolał używać kojących kolorów, które sprzyjają relaksowi.
Możliwe są różne odcienie czerwieni: ciemna czerwień, przypominająca ceglane ściany fabryk, amerykańskich fabryk z początku XX wieku, które są źródłem tego stylu zdobienia. Jaskrawoczerwony, rumianek, który przypomina czerwień Coca-Coli. Czerwony burgund może być również stosowany, szczególnie na meblach, takich jak wspaniała skórzana sofa w stylu Chesterfielda, jeden z flagowych elementów stylu industrialnego.

wystrój wnętrz - czerwień we wnętrzu

Czerwień Vermilionu.

Vermilionowa czerwień to jaskrawa czerwień, która ciągnie się za pomarańczowym. Jego nazwa pochodzi od pigmentu, który ją tworzy, na bazie siarczku rtęci. Jest to bardzo jaskrawoczerwona, bardzo ciepła czerwień, która bardzo często występuje w stylu przemysłowym, lub bardziej ogólnie, w nowoczesnych wnętrzach.
Jest to odcień czerwieni, który pasuje do wszystkich rodzajów szarości, od najjaśniejszego do najciemniejszego. Myszowaty szary, antracytowy szary, niebieski szary. To proste, to najłatwiejsze do skojarzenia, gdy chcesz mieć nowoczesną i ciepłą dekorację!
Aby nie przeciążyć wizualnie przestrzeni, nawet w dużym salonie, na przedmiotach dekoracyjnych stosuje się czerwień vermilionową. Dotyczy to w szczególności dekoracji inspirowanych rocznikiem, takich jak zegary, emaliowane płyty lub tekstylia. W najczystszym, przemysłowym stylu”, nie wahaj się znaleźć starych tabliczek reklamowych Coca-Coli. Wniesie to do Twojego wnętrza nutkę autentyczności.
Jeśli nie boisz się znudzić i lubisz bardzo nowoczesne wnętrza, czerwień vermilionowa może znaleźć swoje miejsce od strony mebli. Odważ się na ten odcień dla Twoich mebli kuchennych, dla szafek i innych niskich kredensów w salonie, a nawet na (materiałowej) kanapie.

Burgundowa czerwień.

Jeśli nie lubisz jaskrawych kolorów, możesz jeszcze wprowadzić kilka nut czerwieni do swojego wnętrza. Burgundowa czerwień, podobnie jak fiolet, bardzo dobrze komponuje się z betonowymi szarościami.
Beton woskowany w odcieniach szarości jest coraz częściej stosowany jako posadzka w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Odcienie są mniej lub bardziej jasne w zależności od pożądanego efektu. Jeśli chcesz nadać mu charakter, użyj burgundowo-fioletowych czerwieni do swoich mebli, szczególnie do sofy. Inny pomysł, do wykorzystania na przykład w kuchni: od burgundu do ścian. Można to zrobić kładąc burgundową czerwień lub tworząc fryz na ścianach kuchennych.

czerwone wnętrze

Czerwień ceglana.

Bardziej mineralna, ceglana czerwień jest często spotykana w dekoracji przemysłowej. Najczęściej wykorzystywana na ścianach np. jako mur z cegły. Nawiązanie do nowojorskiej architektury! Aby uniknąć wizualnego przeciążenia pomieszczenia, najlepiej zastosować je na pojedynczym odcinku ściany. Za telewizorem, sofą lub w celu wydzielenia jadalni.
Kolor ten może być również stosowany na skórze, która jest jednym z typowych materiałów w stylu przemysłowym. Kanapa lub fotel ceglano-czerwonej skóry natychmiast nadadzą Twojemu wnętrzu więcej charakteru. I im bardziej patynowana skóra, tym lepiej!

Może Ci się również spodoba