Zakup mieszkania od dewelopera.

Marzeniem niemal każdego Polaka jest posiadanie własnego domu lub mieszkania. Nie lubimy i nie chcemy mieszkać w wynajętym mieszkaniu. Dlatego też coraz więcej osób, już w młodym wieku, decyduje się na zakup własnego mieszkania. Pierwszą decyzją podczas zakupu mieszkania jest często decyzja, czy ma być to nowe mieszkanie czy mieszkanie z rynku wtórnego.

 

Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Nowe mieszkania mają doskonale zaprojektowane pomieszczenia, a deweloper dba o to by całe osiedle było spójne i stanowiło harmonijną całość. Nowe osiedla są doskonale zaprojektowane, jednak często ich wadą może być lokalizacja. Jeśli szukamy mieszkania w lepszej lokalizacji warto zastanowić się nad mieszkaniem z rynku wtórnego. Wadą, w przypadku mieszkania z rynku wtórnego, może być fakt, że mieszkanie będzie wymagać gruntownego remontu. Zanim podejmiemy decyzję czy ma to być mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego warto zastanowić się co jest dla nas najważniejsze i na czym nam najbardziej zależy.

Może Ci się również spodoba