Izolacja poddasza Lublin

Dziś poddasze pełni znacznie więcej funkcji niż dawniej, kiedy to ze względu na dużo niższe niż obecnie ceny nieruchomości było one pomijane przy zagospodarowywaniu. Obecnie coraz częściej się je wykorzystuje, znacznie tym samym zwiększając powierzchnię użytkową całego domostwa. Tylko aby urządzeń jakiegokolwiek pomieszczenia, w którym domownicy będą przebywali przez dłuższy okres czasu poddasze należy odpowiednio zaizolować. Chodzi tu nie tylko o ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi ale też o ograniczenie hałasów docierających do nas z zewnątrz.

Producenci prześcigają się w wymyślaniu różnorodnych rozwiązań aby zapewnić jak największe zadowolenie klienta, tym samym znacząco zwiększając swoje zyski. Do wygłuszania poddasza najlepiej nadawać się będzie wełna mineralna. Dlaczego izolacja poddasza jest tak ważna? Otóż odpowiednie ocieplenie tego miejsca znacząco pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu zmniejszając wydatki nawet o około 30%. Rodzaj izolacji musi być dostosowany do konstrukcji dachu. Ważne jest aby pamiętać o tym, że ocieplenie pomieszczenia bez względy na to czy jest ono użytkowane czy też nie powinno składać się z w dwóch warstw wełny, których łączna grubość nie jest mniejsza niż 35 cm.

Może Ci się również spodoba