Jak dociąć listwy sufitowe. Listwy sufitowe – eleganckie wykończenie każdego wnętrza

Kiedy przeprowadzamy remont mieszkania, najważniejsze są ostatnie detale wykończenia. Zwłaszcza widoczne są one na powierzchni ścian i sufitu. Czy da się w jakiś sposób poprawić ich wygląd, jeśli nawet na łączeniu tych dwóch płaszczyzn pojawiły się drobne niedoróbki? Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się listwy sufitowe.

Rodzaje listew przysufitowych

Listwy to piękny element zdobniczy. Często pojawiają się na nich elementy zdobnicze – od geometrycznych po kwiatowe, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do każdego wnętrza. Dodadzą mu elegancji lub odświeżą przestrzeń.

Porady techniczne – jak dociąć listwy sufitowe i jak je przykleić?

Jak zamontować listwy? Na początek zadbajmy o podłoże – musi być równe (trzeba uzupełnić wszelkie ubytki i zredukować nierówności) i dokładnie osuszone.

Ponieważ listwy najczęściej są wykonane ze styropianu, docinanie nie powinno przysparzać zbyt dużych problemów. W przypadku sufitu musimy ciąć pod kątem prostym (90 stopni), który jest najprostszym do uzyskania. Nieco więcej zachodu może być przy kącie 45 stopni. Przydatna będzie skrzynka uciosowa, która pozwoli idealnie dopasować kąt nachylenia ostrza. Po oczyszczeniu i zeszlifowaniu nierówności, listwy smarujemy klejem i przyklejamy. Po upływie 24 godzin, możemy je pomalować na dowolnie wybrany kolor.

Może Ci się również spodoba