Wnętrza retro: powrót do stylowych lat 60. i 70.

Wnętrza retro: powrót do stylowych lat 60. i 70.

Zwrot w stronę lat 60. i 70. w designie wnętrz to trend, który stale zyskuje na popularności. Powrót do stylu vintage i retro to nie tylko odrobina nostalgii, ale także wyraz poszukiwania wyjątkowej estetyki, która odwołuje się do prostoty, elegancji i charakterystycznych dla tamtych czasów elementów.

1. Charakterystyczne wzornictwo i kolory lat 60. i 70.

Jako, że moda i wzornictwo tworzą harmonijną całość, to wraz z powrotem do stylu vintage i retro wzory i kolory z tamtych czasów również wracają do łask. Wzornictwo lat 60. i 70. charakteryzuje się przede wszystkim przestrzennymi, prostymi formami o charakterze geometrycznym i organicznym. Cechą wyróżniającą jest intensywna kolorystyka, w której dominowały barwy ciepłe (np. odcienie brązu, złota, pomarańczu, czerwieni) oraz zimne (np. niebieski, szary, turkus).

2. Przede wszystkim meble i dodatki.

Oprócz wzornictwa i kolorystyki, styl retro to także dbałość o detale. Meble i dodatki są nieodzownymi elementami takiego wnętrza. Skórzane fotele, barowe krzesła, stoły i komody w jasnym drewnie to klasyczne meble, które łączą w sobie wygodę i designerski styl. Również dodatki, takie jak lampy, dywany czy eleganckie zegary wprowadzą do przestrzeni klimat tamtych czasów.

3. Kontrast między elementami.

Wnętrza retro łączą w sobie ze sobą elementy nowoczesne i stare. Często do niedbałych lamp w stylu industrialnym dopasowuje się tapicerowane fotele z obić w stylu lat 60. czy 70. Takie zestawienie tworzy fascynujący kontrast między nowoczesnością a stylowym wykończeniem.

4. Wnętrza z duszą.

Styl retro to także wyraz dążenia do wnętrz z duszą. Pragniemy, by nasze mieszkanie było niepowtarzalne i wyjątkowe. Retro to doskonały pomysł na uporządkowanie przestrzeni i nadanie jej charakteru. Dbałość o detale i harmonijne łączenie elementów to znak rozpoznawczy stylu retro.

5. Wnętrza z używanymi przedmiotami w stylu retro.

Wyszukiwanie inspiracji doprowadziło nas do wykorzystania w dekoracji pomieszczeń przedmiotów używanych. Krążące po antykwariatach i targach z łatwością znajdziemy okazy, takie jak porcelana, zegary, meble, i wiele innych. To także ekologiczny sposób, by poszerzyć swoją kolekcję dodatków, a jednocześnie odpowiada na potrzeby co bardziej wyjątkowych przestrzeni, nawet tych mieszkań w nowoczesnym stylu.

Podsumowując, wnętrza retro to powrót do stylowych lat 60. i 70. i jednocześnie wyraz naszych dążeń do posiadania wnętrza z duszą. Harmonijnie zestawione meble, dodatki oraz dbałość o szczegóły sprawiają, że takie mieszkanie staje się przestrzenią pełną wyjątkowego stylu.

Może Ci się również spodoba