Kultowe modele krzeseł z PRL

PRL – dobre i złe wspomnienia

Czasy PRL-u wspominamy na różne sposoby. Budzą wiele emocji, ale czy zawsze pozytywnych? Starsze pokolenie kojarzy je z szarością i bieda, młodsze – solidnie wykonane meble. Na pewno nie da się zaprzeczyć, że czasy PRL-u wniosły pewien unikatowy, chociaż nie do końca doceniany styl. Meble z tamtych czasów wracają bowiem do łask i stają się pożądane wśród śledzących najnowsze trendy wnętrzarskie.

Do najpopularniejszych mebli z czasów PRL-u niewątpliwie należą krzesła. Stawiano wówczas głównie na funkcjonalność. Po latach również ich design został doceniony. Kultowe modele krzeseł z tamtych lat zdobią wnętrza unikatowych, stylowych mieszkań. To repliki dawnych modeli lub poddane niezwykle dbałej renowacji oryginały. Kultowe modele krzeseł z PRL wyróżniały się prostą formą z niebywale wyrazistą treścią.

Kultowe modele krzeseł z PRL

Gwiazdami wśród modeli krzeseł z PRL są między innymi: siatkowe krzesło, kultowy “Skoczek” z Zamojskiej Fabryki Mebli, “Muszelka”, czy “Hałasy”. Siatkowe krzesło to wykonane w 1968 przez Henryka Sztabę krzesło z metalowego drutu, który obecnie często zastępowany jest rattanem – aby uzyskać podobny efekt wizualny.

Fenomenalny powrót zaliczyły tak zwane “Patyczaki”, czyli drewniane krzesła z cieniutkimi nóżkami i oparciem z pionowych szczebli. Doskonale wpasowały się w styl skandynawski i prowansalski, który od kilku lat króluje w aranżacjach wnętrz i dostępne są w wielu sklepach z meblami.

Krzesła z PRL i innych czasów i stylów – dostępne w sklepie meble.pl

Kultowe modele krzeseł z PRL wracają do naszych salonów, ponieważ po latach, gdy emocje opadły, dostrzega się już przede wszystkim wysoką jakość i solidność w wykonaniu mebli z tamtych czasów. Zarówno jeśli doceniasz meble z czasów PRL-u, jak i jeśli nie podobają Ci się zupełnie – sprawdź ofertę sklepu meble.pl, znajdziesz tam wszelkie modele z różnorodnych stylów i czasów. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Może Ci się również spodoba