Rozjaśniamy korytarz

Mieszkańcy polskich bloków starego budownictwa od lat mają kilka problem z aranżacją swoich mieszkań. Jednym z poważniejszych kłopotów jest oczywiście ciasny i ciemny korytarz, który czasem bardzo trudno tak zaaranżować, żeby uzyskać zamierzony efekt. Nie zawsze wchodzi w grę przesunięcie jednej że ścianek. Dlatego też wielu rodaków szuka inspiracji w katalogach z marketów budowlanych, magazynach branżowych czy też programach telewizyjnych o tej tematyce. Oczywiście pomysłu możemy również poszukać w Internecie wpisując do wyszukiwarki proste hasło, na przykład ciemny przedpokój jak rozjaśnić. W końcu im więcej aranżacji obejrzymy, tym więcej będziemy mieć pomysłów.

 
Jeśli chcemy uczynić nasz ciemny korytarz jaśniejszy, to możemy zastanowić się nad dodatkowym oświetleniem oraz wstawieniem dodatkowych luster, które będą skupiać światło lampy i dodatkowo rozjaśniać wnętrze tego pomieszczenia. Oczywiście, żeby sprawić, że nasze wnętrze korytarza będzie wyglądało na lepiej oświetlone, to możemy zmienić kolor ścian. Jeśli zastosujemy jasne, pastelowe kolory na ścianach tego wnętrza to na pewno będzie nam się wydawało, że pomieszczenie jest znacznie jaśniejsze, większe i przyjemniejsze. W takich miejscach jasne kolory są naszymi sprzymierzeńcami, chociaż czasem nam się wydaje, że wówczas nasze ściany będą się szybko brudzić. Jednak jeśli będzie dbać o nasze ściany albo zastosujemy farbę, która bardzo łatwo się myje, to plamy związane z jesienna słotą nie będą dla nas straszne. Oczywiście jeśli będziemy chcieli rozjaśnić wnętrze naszego przedpokoju, to możemy się zastanowić nad zakupem do tego pomieszczenia białych mebli. One również rozświetla pomieszczenie A równocześnie będą ozdobą i praktycznym rozwiązaniem do przechowywania wszelkich drobiazgów.
Jak widać rozjaśnienie ciemnego przedpokoju wcale nie jest takie trudne i istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów. Warto pokusić się i kilka eksperymentów, które pozwolą nam ocenić, które rozwiązanie jest dla nas najlepsze.

 

Może Ci się również spodoba