Na jakie akcesoria do kuchni warto postawić?

Akcesoria w kuchni sprawiają, że gotowanie oraz sporządzanie posiłków staje się o wiele łatwiejsze oraz przyjemniejsze. To właśnie drobne przybory oraz starannie dopracowane detale sprawiają, że dobrze czujemy się w tym pomieszczeniu. Natomiast nieprzemyślane rozwiązania potrafią prowadzić do frustracji oraz zniechęcać do domowego gotowania, co często skutkuje stołowaniem się na mieście. W jakie elementy warto więc wyposażyć kuchnie? Oto praktyczne przykłady.

Akcesoria do kuchni, o których warto wiedzieć

W każdej kuchni niemałym wyzwaniem jest znalezienie odpowiedniego miejsca na przechowywanie mokrych gąbek oraz ściereczek. Pozostawienie ich w zlewie lub na ociekaczu nie jest do końca dobrym rozwiązaniem, ponieważ jak wiadomo, w wilgotnym środowisku o wiele szybciej rozwijają się w nich bakterie. Co więcej, nie prezentuje się to estetycznie ani elegancko. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w uchwyt na akcesoria kuchenne montowany na drążku bakterii. Dzięki temu, że powieszone na nim akcesoria te nie mają kontaktu z mokrym podłożem, bardzo szybko wysychają, co redukuje proces namnażania się bakterii. Same uchwyty są uniwersalne, eleganckie i minimalistyczne. Można zawiesić na ich bezpośrednio mokre ścierki lub klamerki ze spinaczem, do których następnie będą przypięte gąbki.

W kuchni liczy się optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz funkcjonalność. Bardzo często ogromnym wyzwaniem jest zagospodarowanie szafki pod zlewem. Po jej otwarciu od razu rzuca się w oczy syfon, który utrudnia przechowywanie w niej jakichkolwiek przedmiotów w sensowny sposób. Najczęściej więc, przestrzeń ta jest nie zagospodarowana – co jest szczególnie bolesne w małych kuchniach, w których liczy się każde wolne miejsce. Są jednak sposoby, aby efektownie wykorzystać tę przestrzeń – wystarczy postawić na syfon typu space saving. Jest on wykonany w taki sposób, aby przylegać do brzegów szafki, pozostawiając maksymalną ilość wolnego miejsca do zagospodarowania. Z powodzeniem można więc wykorzystać całą szafkę pod zlewem do przechowywania pojemników do segregacji odpadów lub środków czystości.

Może Ci się również spodoba