Wnętrza industrialne: surowe i nowoczesne aranżacje

Wnętrza industrialne: surowe i nowoczesne aranżacje

W ostatnich latach projektanci coraz częściej decydują się na aranżację wnętrz w stylu industrialnym. Charakterystyczne dla niego surowe, metalowe elementy i surowe wykończenia sprawiają, że mieszkanie staje się nie tylko funkcjonalnym, ale i bardzo modnym. W tym artykule przedstawimy, dlaczego wnętrza industrialne są tak popularne, jakie elementy powinny się w nich znaleźć i jak je urządzić, żeby stały się nie tylko nowoczesne, ale i przytulne.

1. Czym charakteryzuje się styl industrialny?
Styl industrialny powstał wskutek przemian w produkcji przemysłowej. Wnętrza tego typu są bardzo surowe, jednak zawsze w jakiś sposób funkcjonalne. Charakterystyczne dla stylu industrialnego są duże, przestronne wnętrza z dużą ilością surowych elementów takich jak sufit z podwieszanych płyt konsolowych, betonowe ściany i podłogi, rury i przewody, wystające ze ścian oraz surowe ścianki działowe. W stylu industrialnym nie brakuje również ciężkich, metalowych mebli oraz fabrycznych lamp i zwartej stylistyki, a także dodatków.Jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrza są lampy loftowe, które dodają pomieszczeniu surowości i charakteru.

2. Jak urządzić wnętrza w stylu industrialnym?
– W stylu industrialnym warto stawiać na duże, przestronne wnętrza, które bez problemu pomieszczą duże ilości mebli oraz dodatków.
– Na ścianach warto postawić na surowe tynki, beton lub płytę konsolową, która skutecznie wprowadzi industrialny styl.
– W stylu industrialnym warto korzystać z ciężkich, metalowych mebli, takich jak regały, stoły, krzesła czy łóżka.
– Pamiętajmy o świetle – fabryczne lampy na metalowych kloszach, drutach, przewodach czy dostępne w różnych wariantach loftowe lampy.
– Dodatki pełnią kluczową rolę w aranżacji wnętrz w stylu industrialnym. Możemy postawić na stare metalowe akcesoria, przemysłowe elementy dekoracyjne, ramy z metalowych rur, a nawet donice z metalowych klatek.
3. Dlaczego wnętrza industrialne są tak popularne?
Wnętrza industrialne mają wiele walorów, które przyciągają coraz większe liczby zwolenników:
– Industrialny styl kojarzy się z bezpośredniością, prostotą i funkcjonalnością, co przekłada się na praktyczne i nietuzinkowe rozwiązania dla mieszkańców.
– Wnętrza industrialne łączą w sobie surowe, rustykalne elementy z nowoczesnymi, prostymi formami, co sprawia, że mieszkanie zyskuje niepowtarzalny klimat.
– W stylu industrialnym mamy dużo swobody w doborze dodatków, dzięki czemu możemy ukierunkować styl na bardziej rustykalny lub nowoczesny, lub na granicy minimalizmu.
– Duża ilość metalowych, surowych elementów oraz nawiązywanie do stylu fabrycznego kojarzy się z poczuciem męskiej siły, zdecydowania i energii.
4. Wnętrza industrialne a porządek
Nie ma co ukrywać, że surowe wykończenia w stylu industrialnym nie są łatwe w utrzymaniu porządku. Dlatego warto postawić na meble, które jednocześnie służą jako miejsce do przechowywania. Regały i komody z półkami oraz szafki z szufladami są idealnym rozwiązaniem dla miłośników porządku. Jeśli jednak chcemy w pełni korzystać z piękna surowego wystroju wnętrz, warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia do sprzątania.

5. Podsumowanie
Wnętrza industrialne to modny i niepowtarzalny styl, którego charakterystyczne elementy pozwalają na tworzenie nietuzinkowych aranżacji. Surowe wykończenia, ciężkie meble, industrialne dodatki oraz loftowe lampy to tylko niektóre z atrakcyjnych elementów aranżacji wnętrz. Styl industrialny jest coraz popularniejszy, gdyż kojarzy się z nowoczesnością i męskością. Jednak warto pamiętać o tym, że surowy styl wymaga przedzierznięcia pewnych uciążliwości w utrzymaniu czystości w tym stylu.

Może Ci się również spodoba