Rzeźby w drewnie – spraw, aby Twój ogród był niezwykły

Urządzenie pięknego i nietypowego ogrodu jest nie lada wyzwaniem. Coraz rzadziej spotykane są oczka wodne, altanki, krasnale, czy innego rodzaju ozdoby, które jeszcze parę lat temu były czymś bardzo popularnym. Z czasem w polskich ogrodach zagościły równo przycięte krzewy, trawy, egzotyczne drzewa. Wiele ogrodów nie wyróżnia się zupełnie niczym na tle pozostałych i w związku z tym trudno nie tylko o oryginalność, ale także o ducha. Jak zatem sprawić, aby nasz ogród był niezwykły?

Rzeźny z drewna – sztuka snycerstwa

Ostatnie lata to zdecydowany powrót i zwrot w stronę tego, co dawne i niezwykłe. Nie dziwi zatem, że snycerka, zapomniana sztuka rzeźbienia w drewnie staje się znów bardo popularna. Rzeźby drewniane zdecydowanie nie należą do najpopularniejszej i najczęstszej ozdoby w ogrodach, jednak są na tyle niezwykłe i na tyle ciekawe, że warto nie tylko się nam nimi zachwycać, ale także wyposażyć w nie swój własny ogród. Dodatkowo, snycerstwo samo w sobie jest na tyle ciekawe i niezwykłe, a także zapomniane, że pojawienie się tego elementu w naszym ogrodzie z pewnością zachwyci wszystkich, którzy zapragną nas odwiedzić. Snycerz może przygotować rzeźby, które będą oddawały nasz charakter, coś charakterystycznego, co kojarzy się z nami, bądź z naszą okolicą. Możemy także kupić już gotowe rzeźby z zestawu tych dostępnych i cieszyć się z ich piękna.

Ciekawym rozwiązaniem są także m.in. ule, które są nie tylko niezwykle charakterystyczne, ale też są swoistymi dziełami sztuki. Ule przygotowywane przez snycerza służą także funkcji użytkowej i swoją historią nawiązują do dawnych czasów góralskich.

Ciekawe rośliny i więcej dzikości

Polskim ogrodom zdecydowanie bliżej do tych francuskich, gdzie wszystko jest precyzyjnie zaplanowane, w wyznaczonych miejscach biegną ścieżki wyłożone kamieniem, krzaczki są równo przycięte. Aby nadać swojemu ogrodowi więcej charakteru i oryginalności warto pomyśleć o przejściu na ogród w stylu angielskim, gdzie po prostu rosną rośliny, krzewy, kwiaty, wszystko się przenika i dopełni. Jest to nie tylko niezwykle piękne i ciekawe, ale także dużo bardziej bliższe naturze. Hodując taki ogród, dajemy pszczołom pokarm, innym owadom, a jesienią jeżom schronienie.

Zarówno dzika i niezwykła roślinność, jak i rzeźba w drewnie są nietypową i oryginalną częścią ogrodu, dzięki której możliwe będzie stworzenie całości przestrzeni w sposób nie tylko inny niż obowiązujący kanon, ale także na godny pozazdroszczenia.

 

Może Ci się również spodoba