Małe psiaki, które mogą żyć w bloku

Na niewielkich rozmiarów psiaki często decydują się osoby mieszkające w mieście, w niewielkich mieszkaniach. Jakie są najpopularniejsze rasy psów, które nie osiągają zbyt dużych rozmiarów? Poniżej przedstawiamy kilka przykładów najmniejszych czworonogów, które z powodzeniem mogą żyć w mieszkaniu bez ogródka.

Małe pieski – buldog francuski

Jedną z ras, która cieszy się największą sympatią są od lat buldożki francuskie. Te pocieszne stworzenia nie należą do najbardziej aktywnych, nie wymagają zatem wielogodzinnych spacerów i wielkiej przestrzeni do życia. Dodatkowo mają miłe usposobienie i są niezmiernie chętne do zabawy i okazywania czułości.

Maltańczyk

Maltańczyk bywa zaliczany do najstarszych ras psów, znanych od czasów starożytnych. Pochodzą z jednej z wysp na Adriatyku, obecnie należącej do Chorwacji, a nie jak mylnie można wywnioskować z nazwy z Malty. Są bardzo aktywne i pełne energii. Wykazują się też dużą lojalnością i są łatwe w ułożeniu.

Shih Tzu

Należą one do psów tybetańskich, które są niezmiernie towarzyskie i bardzo inteligentne. Mają żywy i radosny charakter. Równocześnie wykazują skłonność do uporu i włóczęgostwa, ale jak najbardziej nadają się do życia w mieszkaniu.

 

Może Ci się również spodoba