Co sprawia, że broda nie jest gęsta?

Jeśli pragniesz być właścicielem obfitej i gęstej brody, a natura niestety odmówiła Ci odpowiednik genów, bez obaw istnieją sposoby na to, aby uzyskać gęstszy zarost. Jak to zrobić? Opowiemy w dzisiejszym artykule.

Dlaczego zarost nie zawsze jest gęsty?

Oprócz wspomnianych kwestii genetycznych, istnieje szereg innych przyczyn, dla których zarost nie zawsze wygląda dokładnie tak, jak byśmy tego chcieli.
Podstawowym elementem jest oczywiście pielęgnacja – nie tylko włosów, ale też skóry twarzy. To ona w zasadzie wpływa na ogólną kondycję wyrastających włosów, więc jeśli się o nią nie zadba, raczej nie ma co liczyć na uzyskanie zdrowego i mocnego zarostu.

Oprócz nieodpowiedniej pielęgnacji, na zły wygląd zarostu mogą też wpływać inne czynniki, jak choćby niewłaściwa dieta, uboga w podstawowe składniki odżywcze, witaminy i minerały, niezbędne do budowy zdrowych i mocnych włosów.

Kolejny czynnik, który powoduje osłabienie włosów, a często też ich wypadanie, to tryb życia. Funkcjonowanie w biegu, nieustanny stres i brak snu odciskają się na różnych częściach naszego ciała – również na włosach.

Zmiana pielęgnacji, odpowiednie odżywianie się i zdrowy sposób na życie, mogą się okazać metodą na uzyskanie pięknej i gęstszej brody.

Może Ci się również spodoba