Jak skutecznie sprzedać mieszkanie

Jeszcze kilka lat temu osoby, które posiadały do sprzedaży mieszkanie, niezależnie od regionu Polski, były w bardzo komfortowej sytuacji – średni czas, jaki upływał wówczas od momentu zamieszczenia ogłoszenia o sprzedaży mieszkania do czasu realizacji transakcji w kancelarii notarialnej wynosił wówczas niewiele ponad 2 miesiące. Obecnie ten sam proces trwa już prawie 9 miesięcy i jak na razie nic nie zapowiada, aby w tej kwestii zaszły jakieś radykalne zmiany. Widzimy więc, jak trudno jest obecnie sprzedać mieszkanie, zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie znajduje się ono w najbardziej pożądanej lokalizacji, kiedy jest nieco większe niż te obecnie najbardziej poszukiwane, kiedy na przykład nie chcemy obniżać ceny poniżej realnej wartości danego lokalu mieszkalnego.

 

Dlatego też decydując się na sprzedaż takiego mieszkania należy unikać jakichkolwiek błędów, jeśli chcemy skutecznie to zrobić. Trzeba właściwie dobrać cenę ofertową, aby po jej obniżeniu, w wyniku prowadzonych negocjacji, nie okazała się zbyt mała, z kolei zbyt wysoka cena ofertowa odstraszy skutecznie potencjalnych kupców i będzie to jeszcze gorsze w skutkach.

Może Ci się również spodoba