Apartament czy mieszkanie

Wiele ogłoszeń oferuje mieszkania o podwyższonym standardzie jako luksusowe apartamenty. Prawo nie zabrania takich praktyk, dlatego niektórzy klienci czują się zdezorientowani. Czym apartament różni się od mieszkania?
Apartament posiada dużą powierzchnię, zazwyczaj około stu metrów kwadratowych. Jest również wysoki i bardzo przestronny. Jeśli nie wiemy czy apartament czy mieszkanie widnieje w danym ogłoszeniu, musimy wiedzieć, że apartament powinien być zlokalizowany w centrum miasta. Bliskość teatru, parków oraz widok na panoramę miasta są cechami apartamentów.

 
Szukając odpowiedzi na pytanie, czym apartament różni się od mieszkania warto zorientować się, czy lokal posiada ogólnodostępną siłownię, basen, a także całodobową portiernię. Mieszkanie, nawet najbardziej luksusowe nie musi mieć basenu ani ochrony.
Gdy nie mamy pojęcia czy apartament czy mieszkanie będą lepsze, pamiętajmy, że prawdziwe apartamenty są dużo droższe niż mieszkania nawet o wysokim standardzie.
Czym apartament różni się od mieszkania na pierwszy rzut oka? Szeroki taras, przestronne okna i drogie materiały wykończeniowe, podkreślają różnice. Po rodzaju płytek, podłóg czy okien możemy zobaczyć czym apartament różni się od mieszkania. W mieszkaniu przeważają tańsze rozwiązania, mogące imitować produkty z wyższej półki.

 
Zanim kupimy apartament powinniśmy dokładnie obejrzeć lokal. Apartament czy mieszkanie- wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i zasobności portfela. Warto jednak demaskować próby sprzedawania pseudo- apartamentów, a tym samym wpływać na ich cenę poprzez negocjacje ze sprzedającym.

 

Może Ci się również spodoba