Chcesz dźwiękoszczelne mieszkanie?

Niezależnie od tego, czy słyszysz każdy krok, jaki robią Twoi sąsiedzi na górze, czy też jesteś niezadowolony z powodu szumu nocnego ruchu, istnieje sposób na zmniejszenie hałasu w mieszkaniu. Widzisz, hałas odbija się od twardych powierzchni, takich jak ściany, podłogi i sufit. Im więcej masz otwartej przestrzeni, tym więcej miejsca na dźwięk odbija się i odbija w całym domu.

Wypełnij pustkę meblami! Niektóre materiały szczególnie dobrze pochłaniają hałas. Skoncentrujmy się na określonych, uciążliwych hałasem częściach domu, które wywrą największy wpływ na izolację akustyczną twojego mieszkania.

Ściany dźwiękoszczelne

Użyj regałów, półek i dzieł sztuki na ścianach by znacznie wygłuszyć pomieszczenie. Możesz także kupić i zamontować na ścianach panele akustyczne.

Okna dźwiękoszczelne.

Grube, ciężkie zasłony mogą pomóc w blokowaniu hałasu przedostającego się przez okna. Pamiętaj, że im bardziej miękki i cięższy materiał, tym lepsza jakość redukcji hałasu. Możesz również użyć uszczelki i szczeliwa, aby zmniejszyć hałas dochodzący przez okna. Przerażający hałas, zniknij!

Dźwiękoszczelne podłogi

Niezależnie od tego, czy słyszysz rozmowy sąsiadów na dole, czy też narzekają na twoje słyszalne kroki, dywanik o dużej wytrzymałości będzie twoim najlepszym przyjacielem, gdy będziesz próbował dźwiękoszczelne podłogi. Dodanie podkładki pod dywanik o dużej wytrzymałości spowoduje podwójne obciążenie, skutecznie minimalizując nadmierny hałas.

Wystrój apartamentu jest nie tylko ładny. Jest również całkiem dobry w zmniejszaniu hałasu w twoim mieszkaniu – od dzieł sztuki i zasłon na ścianach po dywany na podłogach. Lub, jeśli wolisz bardziej surrealistyczny styl wystroju, być może umieścisz sztukę na podłogach, dywaniki na ścianach i stół kuchenny na suficie.

Może Ci się również spodoba