Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji, o ogrodzeniu działki?

Czy muszę ogrodzić swoją działkę?

Ogrodzenie działki nie jest obowiązkowe, nie musisz więc stosować tego rodzaju rozwiązania na terenie posiadłości swojego domu, firmy czy działki. Warto jednak to zrobić, ponieważ zaznaczasz w ten sposób swoją przestrzeń, chronisz posiadłość przed niechcianymi gośćmi czy zwierzętami, które mogą ją zniszczyć. Dlatego właśnie większość właścicieli stosuje takie rozwiązanie. Dzięki niemu czujemy się bardziej komfortowo i bezpiecznie, co jest bardzo ważne dla komfortu życia i codziennego funkcjonowania człowieka.

Elementy ogrodzenia działki

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak powinno wyglądać ogrodzenie działki od czego zacząć, zapoznaj się z prostymi krokami, które dadzą ci odpowiedź na to pytanie:

  1. Zapoznaj się z wymogami prawa i wymaganymi formalnościami,
  2. Dopilnuj tego, aby dopełnić wszelkich formalności i aby ogrodzenie było zgodne z wymogami prawa,
  3. Wybór rodzaju ogrodzenia, najłatwiejszym rozwiązaniem jest ogrodzenie wykonane z siatki,
  4. Zastanów się nad tym, czy lepiej będzie wykonać ogrodzenie samodzielnie, czy zlecić to zadanie profesjonalistom

Dalsze kroki będą zależały od tego, czy chcesz ogrodzić działkę samodzielnie, czy zlecić to profesjonalistom. Warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach istnieje możliwość uniknięcia wielu formalności i wybudowanie takiego ogrodzenia bez zezwolenia, zgłoszenia. Dzieje się tak na przykład w przypadku, gdy wysokość ogrodzenia nie przekracza 2,2 metra – dotyczy to ogrodzenia od strony drogi.

Podsumowanie

Warto ogrodzić swoją posiadłość ze względu na komfort i bezpieczeństwo. Przed tym procesem trzeba jednak zapoznać się z wymogami prawa i koniecznymi formalnościami. W wielu przypadkach można jednak uniknąć dużej ilości formalności i oczekiwania na decyzję urzędu. Warto więc zaplanować ogrodzenie działki w taki sposób, aby zaoszczędzić czas. Jest to możliwe tylko dzięki znajomości przepisów, które są ważne w temacie ogrodzenia.

 

Może Ci się również spodoba