Zdecydowane zalety z posiadania bramy automatycznej

Bramy automatyczne to jeszcze niedawno rozwiązania stosowane w zakładach przemysłowych i przedsiębiorstwach oraz wśród bogatych właścicieli dużych posesji. Jednak wygoda i bezpieczeństwo tego typu rozwiązań bardzo szybko zdecydowały, że są one stosowane z powodzeniem już przez bardzo wielu właścicieli prywatnych posesji.

Realne korzyści z posiadania bramy automatycznej

Jedną z głównych zalet jest dodatkowe bezpieczeństwo. Napęd do bramy przesuwnej czy napęd do bramy garażowej to gwarancja, że nasza posesja i garaż są znacznie lepiej chronione. Nie tak łatwo otworzyć szybko i łatwo automaty do bram, a jest to na pewno zdecydowanie trudniejsze niż w przypadku zwykłych bram otwieranych przy pomocy naszych rąk. Zabezpieczamy więc swoje mienie oraz na przykład dzieci przed niekontrolowanym wyjściem na ruchliwą ulicę. Zwiększamy również swoje bezpieczeństwo, ponieważ nie musimy wysiadać z samochodu, aby otworzyć bramę i wjechać na podwórko. Jest to szczególnie przydatne, gdy wracamy po zmroku lub nawet w środku nocy, a okolica nie należy do najbezpieczniejszych.

Automaty do bram – komfort i oszczędność czasu

Nie da się zaprzeczyć, że napęd do bramy przesuwnej czy napęd do bramy garażowej to zdecydowana wygoda i komfort. Nie musimy wysiadać z samochodu w deszcz czy wielki mróz i biegać od bramy do samochodu, aby ją otworzyć i ponownie zamknąć. Wszyscy dobrze wiemy, że z rozgrzanego samochodu w takie warunki to nic przyjemnego, a jednak przecież trzeba tę bramę otworzyć, aby znaleźć się w ciepłym mieszkaniu. Dzięki bramie automatycznej zrobimy to szybko i wygodnie z pomocą małego pilota.
Dzięki temu oszczędzamy również swój czas. W zależności od tego, jak dużą posiadamy posesję, przejście od bramy do garażu, aby je pootwierać, może generować naprawdę dużo czasu. Wszyscy wiemy, że gdy bardzo się spieszymy, może to wywoływać szczególnie dużą frustrację, ale przecież nie możemy pozostawić otwartych garażów i posesji.

W kompatybilności z innymi urządzeniami

Jednym z nowszych rozwiązań, ale coraz powszechniej stosowanych, jest synchronizacja kilku urządzeń. Jak to w praktyce wygląda? Napęd do bramy przesuwnej czy napęd do bramy garażowej może współgrać
z naszym przydomowym czy garażowym oświetleniem. Wjeżdżając na posesję po zmroku, gdy otwieramy naszą bramę wjazdową lub do garażu, możemy równocześnie zapalić światła na naszej posesji. Jest to na pewno bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ przejście czasem naprawdę dużego odcinka w zupełnych ciemnościach nie należy do łatwych ani przyjemnych.

 

Może Ci się również spodoba