Wynajmować czy brać kredyt

Młodzi ludzie, którzy zaczynają karierę zawodową, często mieszkają w wynajętych mieszkaniach. Koszty wynajmu bywają bardzo wysokie i wiele osób zastanawia się nad kredytem. Wynajmować czy brać kredyt? Odpowiedź zależy od indywidualnych możliwości, zwłaszcza finansowych.

 
Na kredyt najczęściej decydują się trzydziestolatkowie. Banki przychylniej patrzą na młodych, ale nie tylko wiek ma znaczenie. Kupić mieszkanie czy wynająć- ta kwestia zależy od naszych zarobków. Jeśli w perspektywie mamy możliwość stałego zatrudnienia, a pensja winduje dużo powyżej najniższej krajowej możemy rozważyć zakup nowego lokum.
Kiedy nie wiemy czy wynajmować czy brać kredyt, powinniśmy wiedzieć, że aby bank udzielił nam pożyczki, powinniśmy mieć wkład własny. Im więcej mamy środków pieniężnych tym mniejszy musimy brać kredyt.
Osoby po czterdziestym roku życia będą miały kłopoty z uzyskaniem gotówki od banku. W tym wypadku, jeśli nie mamy wystarczających oszczędności, pytanie czy kupić mieszkanie czy wynająć może nie mieć racji bytu. Bez kredytu możemy liczyć tylko na siebie.
Gdy koszty wynajmu nie są duże, możemy więcej zaoszczędzić. Takie rozwiązanie będzie lepsze niż branie dużego kredytu.
Jeśli nie wiemy czy wynajmować czy brać kredyt, powinniśmy przede wszystkim być wierni swoim potrzebom. Presja posiadania własnego mieszkania w Polsce jest duża. Inaczej jest na zachodzie lub w Ameryce, gdzie mnóstwo osób wynajmuje lokale, a dopiero w dojrzałym wieku decyduje się na budowę domu lub zakup apartamentu.

Może Ci się również spodoba