Wnętrza śródziemnomorskie: słońce, kolory i relaksacyjny klimat

wystrój wnętrz - czerwień we wnętrzu

Wakacje, słońce, plaża – to właśnie kojarzy się nam z przepięknym klimatem Morza Śródziemnego. Jednak, by poczuć się jak w egzotycznym miejscu, nie musimy wcale wychodzić z domu. Wystarczy, że zastosujemy kilka trików, aby nasze wnętrza nabrały klimatu śródziemnomorskiego.

1. KOLOROWA PALETA BARW
Jeśli chcemy wnieść do wnętrz odrobinę śródziemnomorskiej atmosfery, musimy zacząć od kolorystyki. Wnętrza powinny być wyraźne, lekkie i słoneczne. Kolory, jakie należy wybrać to przede wszystkim błękit, turkus, zieleń i biel. Połączenie tych barw z ciepłymi odcieniami beżu, żółci i pomarańczy stworzą wspaniałą aurę, którą kojarzymy z urokliwymi miejscami na wybrzeżu śródziemnomorskim.

2. STONOWANE ŚCIANY
Śródziemnomorskie wnętrze powinno być utrzymane w harmonii i spokoju. W takim przypadku, najlepiej zdecydować się na stonowane odcienie. Na ścianach powinny pojawić się kolory beżu, szarości i kremu, które idealnie wpasują się w klimat. Jeśli jednak chcemy trochę ożywić wnętrze, warto zastosować wzory w kolorze turkusu lub błękitu.

3. DETALE INSPIROWANE NATURĄ
Śródziemnomorskie wnętrze to nie tylko odpowiednia kolorystyka i stonowane ściany. To także stylowe dodatki, które nawiązują do natury. W takim przypadku, warto zdecydować się na drewniane meble, warkocze z wikliny czy rattanu oraz delikatne tkaniny w kolorze naturalnego lnu.

4. ŚWIATŁO I ROŚLINY
Odpowiednie oświetlenie to klucz do stworzenia przyjemnej i relaksującej atmosfery w śródziemnomorskim stylu. Najlepiej zdecydować się na naturalne światło, które wpada przez okno, dzięki czemu wnętrza nabiorą blasku. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniej ilości światła, warto zdecydować się na lampy o ciepłym odcieniu. Dodatkowo, nie zapomnijmy o roślinach. Zielone donice z palmami, kaktusami i sukulentami to elementy, które dodadzą wnętrzu śródziemnomorskiego klimatu.

5. MORSKIE MOTYWY
Aby wnętrze nabrało odpowiedniego charakteru, warto zainwestować w dodatki nawiązujące do Morza Śródziemnego. Można zdecydować się na morskie motywy, jak stara kołowrót, sieci rybackie, muszle, biegnące wzdłuż ścian cyfryczki, czy też plakaty nawiązujące do plaż i morza.

Podsumowując, aby cieszyć się relaksacyjnym klimatem śródziemnomorskim, nie musimy wcale wyjeżdżać za granicę. Wystarczy, że zastosujemy kilka trików i wprowadzimy do wnętrz odpowiedni klimat. Przy odpowiedniej kolorystyce, dekoracjach i dodatkach nasze mieszkanie będzie kojarzyło nam się z wakacjami i relaksem nad Morzem Śródziemnym.

Może Ci się również spodoba