Wynajem mieszkania – jak sporządzić umowę

monochromatyczne wnętrza

Przygotowując mieszkanie pod wynajem, warto jest zadbać o kilka najważniejszych elementów takiego działania, aby mc bezpiecznie i spokojnie korzystać z owoców najmu, a jednocześnie nie mieć problemów w niekoniecznie dalekiej przyszłości. Podstawą wynajęcia mieszkania jest dobrze sporządzona umowa najmu lokalu mieszkalnego, najlepiej sporządzić ją co najmniej w 3 egzemplarzach. Nie ma jednego wzoru takiej umowy, wszystko zależy od stron, jak się umówią odnośnie poszczególnych elementów tego rodzaju umowy – warto jednak pamiętać o kilku najważniejszych elementach takiej mowy.

 

Powinna być tam zawarta data, od kiedy umowa obowiązuje, a jeśli to będzie umowa na czas określony, również powinna widnieć na umowie data. Na tego rodzaju dokumencie należy zawrzeć, jakie warunki będą obowiązywały obie strony, a więc jakie będzie miała obowiązki strona najmująca mieszkanie, jaki system płatności, w jakiej wysokości. Oczywiście należy też w umowie podać, jaki będzie tryb wypowiedzenia umowy przez każda ze stron oraz to, w jakich sytuacjach może nastąpić wypowiedzenie, nawet bez zachowania terminu miesięcznego, który jest zwyczajowo stosowany w tego rodzaju zawieranych umowach cywilno-prawnych.

Może Ci się również spodoba