Jak założyć akwarium – podstawowe informacje dla początkujących

Akwarium w domu, może być nie tylko piękną ozdobą ale również bardzo przyjemną rozrywką. Oglądanie podwodnego świata kolorowych stworzonek pomoże nam zrelaksować się po ciężkim dniu oraz zapomnieć o codziennych troskach.
Akwarystyka – Tak jak każde hobby może dawać nam wiele przyjemności, ale również wymaga od nas pewnego nakładu pracy, posiadania pewnej wiedzy oraz dozy odpowiedzialności. W końcu rybki to żywe istoty. Pamiętajmy o tym, że potrzebują one odpowiednich warunków do życia. Hodowanie rybek wiąże też, ze sobą pewne koszty finansowe, powinniśmy o tym również pamiętać.
Wybór akwarium – Pierwszym podstawowym krokiem przy zakładaniu akwarium jest wybór zbiornika. Przy czym powinniśmy się kierować dostępnym miejscem w naszym domu. Akwarium nie musi być ogromne. Na początek wystarczy nam mniejszy zbiornik (30-60l) jeśli dysponujemy mniejszą przestrzenią.
Wyposażenie – jest kolejnym krokiem, który należy podjąć, decydując się na założenie akwarium. Jednym z najważniejszych urządzeń akwarystycznych na zakup którego musimy się zdecydować jest filtr, który ma za zadanie oczyszczanie wody ze szkodliwych związków.
Urządzanie akwariumPodłoże w akwarium może być różne, stosuje się podłoża od piasku po torf. Jednak najczęściej stosowanym podłożem jest żwir, ze względu na to, iż jest on materiałem bardzo dobrze przepuszczalnym oraz ponadto korzystnym dla rozwoju korzeni roślin.
Zakup rybek i pielęgnacja – Gdy akwarium jest już odpowiednio urządzone, możemy zdecydować się na wybór i zakup rybek. Warto pamiętać, że poszczególne gatunki mają zupełnie różne wymagania, dlatego przy wyborze warto poprosić o pomoc kogoś posiadającego wiedzę na ten temat, np. pracownika sklepu akwarystycznego.

 

Może Ci się również spodoba