W poszukiwaniu grzybów wiosną. Przechadzki po lesie na świeżym powietrzu.

Skończyła się zima, śniegi się roztopiły. Za oknem piękna, słoneczna wiosenna pogoda. Pora wybrać się do lasu i poszukać grzybów wiosennych. W ten sposób możemy przyjemnie spędzić czas. Spacery po lesie robią dobrze na zdrowie. W lesie możemy napotkać grzyby wiosenne, która właśnie wyrosły. Warto także pomyśleć o wybraniu się na łąkę. Tam znajdziemy na przykład czernidłaki. Do najpopularniejszych grzybów z tego gatunku zaliczyć możemy czernidlaka pospolitego. Czasami, w odniesieniu do tego grzyba wiosennego, używamy zastępczej nazwy: czernidłak atramentowy. Jest to grzyb jadalny. Możemy także jeść jego młode owocniki, które jeszcze nie otworzyły się. Wiosną spotkać możemy także czernidlaka kołpakowatego. Również jest grzybem jadalnym, o bardzo dobrym smaku. Czernidłaki mają w sobie właściwości, które obniżają poziom cukru we krwi. Trzeba jednak pamiętać, że po ich skonsumowaniu, nie można spożywać alkoholu. Wynika to z faktu, że w tych grzybach wiosennych znajduje się toksyczna kopryna. Jeśli zjemy czernidlaka i następnie spożyjemy alkohol, możemy narazić się na nieprzyjemne konsekwencje, jakimi są zaburzenia pracy serca, a nawet utrata przytomności.

W okresie maja i czerwca możemy spotkać grzyba wiosennego, który nazywa się żółciak siarkowy. Jest to jadalny grzyb wiosenny, w dodatku bardzo smaczny.

Wiosna, to niesamowita pora roku, podczas której możemy wybrać się do lasu na grzybobranie. Poszukiwanie grzybów daje wiele radości. Wspólne przechadzki po lesie z rodziną bądź znajomymi niosą za sobą wiele pozytywów.

Może Ci się również spodoba