Jak wybrać dobrą firmę spedycyjną?

W Polsce wybór firm świadczących usługi transportowe, spedycyjne jest bardzo duży. Zanim zaczniemy poszukiwania dobrego spedytora, musimy zastanowić się, jakie są nasze potrzeby. Ważną rzeczą jest rozmiar naszych wysyłek czy jest drobny towar, paletowy a może ponadgabarytowy. Czy będziemy potrzebowali do korzystania z usługi zwykłe auto dostawcze, czy może samochód ciężarowy.Istotną jest zasięg transportu, na jakim nam zależy, nie wszystkie firmy oferują przewóz towarów na trasach międzynarodowych. Warto wiedzieć czym się sugerować przy wyborze firmy spedycyjnej.

Pozycja i doświadczenie firmy

Dobrej klasy spedytor powinien posiadać pozwolenia, wymagane certyfikaty, ubezpieczenie. Zwróćmy uwagę, jakie doświadczenie ma firmy w prowadzenia usług na, którym na zależy. Jeśli od pewnego czasu współpracuje z dużym kontrahentami, świadczy to o wysokich kompetencjach pracowników i ich niezawodności w różnych sytuacjach. Poszukując firmy spedycyjnej,zwróćmy uwagę na flotę aut, jakimi dysponują jej współpracownicy. Dość nowe auta świadczą o tym, że dbają o oni odpowiednie serwisowanie aut, selekcja wyeksploatowanych modeli. Dzięki temu mamy gwarancje, że firma zapewni bezpieczny i terminowy transport towarów. Spedycja Poznań oferuje szeroki wybór specjalistycznych aut, aby zaspokoić potrzeby każdego klienta.

Cena

Istotnym, ale nie najważniejszym czynnikiem powinna być ceną oferowanych usług. Firma transportowa powinna zapewniać również ubezpieczenia, które zapewni bezpieczną współpracę. Warto zdecydować się na ofertę firmy, która posiada dobrze rozwiniętą sieć logistyczną, zapewnia możliwość magazynowania towaru, posiada kompetentnych i doświadczonych pracowników. Tańsza opcja usługi może wpłynąć na niepewność na jakość realizacji zamówienia. Istnieje kilka opcji opłaty za usługi: ryczałt, faktura. Sposób zapłaty zależy do uzgodnień przewoźnika z klientem.

Ważne atuty firmy spedycyjnej

Godna zaufania firma transportowa powinna zapewniać kompleksowe usługi. Większe firmy spedycyjne zapewniają usługi transportowe na terenie całego świata. Osoby zajmujące się spedycją powinny potrafić szybko podejmować decyzje, wyliczać przebieg trasy, kalkulować koszty. Osoba pracujące w transporcie powinna mieć wszechstronną wiedzę na temat ceny paliw i produktów.Spedytor powinien być komunikatywną osobą, z jednej strony pracuje z klientem, z drugiej współpracuje z przewoźnikami. Powinien być dobrym negocjatorem, aby móc rozwiązywać zaistniałe problemy podczas transportu.

Może Ci się również spodoba