Dachówka opal żłobkowany

Opal żłobkowany jest jednym z rodzajów dachówek, stosowanych w budownictwie już od wielu wielu lat. Szczególnie tego rodzaju dachówka stosowana jest w Niemczech, większość domów jest nią pokryta. Również w Polsce gdzieniegdzie spotkamy tego typu rozwiązanie. Nie jest ono może jakoś bardzo powszechnie stosowane, jednak znajduje pewną grupę zwolenników. Budowlańcy tego typu pokrycie dachowe uważają za najbardziej plastyczne spośród wszystkich, jakie mają do swojej dyspozycji. Bardzo często metoda tego typu krycia dachów stosowany jest przy renowacji dachów zabytkowych budynków.

Idealnie też sprawdzi się przy pojedynczych budynkach mieszkalnych – szczególnie w przypadku takich, które mają bardzo nieregularny i skomplikowany kształt. Idealne zastosowanie tej dachówki bardzo dobrze widać np. przy dachach o kształcie stożka, wówczas opal żłobkowany idealnie uwypukla i podkreśla oryginalny kształt dachu. Do charakterystycznych cech po jakich poznać można ten typ pokrycia dachowego zalicza się bardzo niewielką szerokość pokrycia dachowego oraz nacięcia segmentowe – to wyróżnia ją właśnie spośród wszystkich innych.

Może Ci się również spodoba