Materiały budowlane Lublin

Materiały budowlane to pojecie bardzo szerokie, bowiem tym właśnie mianem określane są wszystkie materiały które używane są czy to przy budowie nowych obiektów, ich renowacji czy też czy też jedynie w celu drobnych napraw technicznych. Materiały budowlane podzielić można na kilka grup stosując takie kryteria jak przeznaczenie, typ tworzywa, rodzaje surowców jakie wykorzystane zostały przy produkcji danego materiału.

Biorąc pod uwagę kategorię podziału ze względu na przeznaczenie materiały dzieli się na: konstrukcyjne (głównie i właściwie jedynie wykorzystywane przy wznoszeniu fundamentów – tu najlepiej swoją rolę spełni beton), izolacyjne takie jak styropian będący pewnego rodzaju ochroną przed wpływem warunków atmosferycznych (innymi bardzo pożytecznymi będą tu również wełna mineralna a także papa) oraz instalacyjne wykorzystywane przy tworzeniu dowolnych instalacji np. grzewczych, sanitarnych. Biorąc pod uwagę rodzaj tworzywa podział wygląda następująco: materiały kamienne, ceramiczne, betony, drewno, metale i tworzywa sztuczne. Materiały ze względu na zastosowanie dzieli się na trzy podstawowe grupy:ścierne, stropowe oraz dachowe ( czyli różnego rodzaju dachówki lub inne pokrycia dachowe).

Może Ci się również spodoba