Jakie dodatki do białych mebli w salonie

Białe meble w salonie już od kilku lat święcą triumfy w aranżacyjnych trendach. Doskonale sprawdzają się zarówno w przytulnej, skandynawskiej przestrzeni, jak i w chłodnym, industrialnym wnętrzu. Odnajdą się w klasycznych, a także nowoczesnych pokojach dziennych. Jakie dodatki do białych mebli w salonie?

Jakie dodatki do białych mebli w salonie?

Salon to bez wątpienia serce domu. To właśnie w nim odpoczywamy i relaksujemy się po ciężkim tygodniu pracy, prowadzimy życie rodzinne, a także przyjmujemy gości. Nic dziwnego, że zależy nam na tym, aby pomieszczenie było atrakcyjne i zachwycało swoim wyglądem. Na aranżację wnętrza mają wpływ nie tylko kolory ścian, podłogi czy meble, ale również dekoracje do salonu, które podkreślają styl i charakter wnętrza. Jakie dodatki do białych mebli pasują?

Tak naprawdę wybór jest ogromny, a ograniczyć może nas jedynie nasza wyobraźnia. Biel to uniwersalna barwa, która świetnie komponuje się z każdym kolorem. W skandynawskich wnętrzach, gdzie dominują białe meble z drewnianymi elementami, warto pokusić się o dodatki do salonu w postaci ozdobnych wazonów z roślinami. Można je położyć zarówno na parapecie, jak i komodzie. Jeśli mamy dużą przestrzeń oraz kominek, urządźmy przy nim siedzisko. Połóżmy niewielki, futrzany dywanik, dekoracyjne poduszki, tworząc przytulny kącik.

Kolorowe dodatki do białego salonu

Biel lubi towarzystwo nie tylko stonowanych barw, ale i mocnych odcieni. Fenomenalnie komponuje się ze słoneczną żółcią. To połączenie dla osób, którym zależy na uzyskaniu ciepłego i przytulnego wnętrza. Na białej sofie umieśćmy aksamitne poduszki w geometryczne wzory w kolorze musztardy. Do tego stylowy koc, który ogrzeje w jesienno-zimowe wieczory. Świetnym rozwiązaniem będzie również stolik kawowy w odcieniach żółtego. W salonie urządzonym w stylu industrialnym ciekawe będą prezentować się dodatki w kolorze bordo, fuksji lub błękitu.

Warto je przemycić w stylowych zasłonach, narzutach i kocach, poduszkach ozdobnych, a także figurkach porcelanowych, które świetnie zdobią komodę. Pamiętajmy jednak, aby aranżując salon, nie przesadzać z ilością dekoracji w intensywnych barwach. Najlepiej wybrać jeden, dwa kolory i na nich bazować. Zbyt wiele mocnych barw może się źle komponować i stworzyć chaos we wnętrzu.

Czarne dodatki do białych mebli

Czerń i biel to ponadczasowy duet, który nigdy nie wyjdzie z mody. Takie połączenie sprawdzi się zawsze. Doskonale odnajdzie się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Pamiętajmy jednak, aby nie wprowadzać zbyt dużo czerni, zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach. Do białych mebli warto wybrać czarny narożnik z ego skóry. Doskonałym wyborem będą również czarne donice. Modele zdobione złotem lub srebrem podkreślą luksusowy charakter salonu.

Ciekawym rozwiązaniem będzie dywan w czarno-biały zygzak, idealny do skandynawskiego pokoju. Na ścianie nad sofą warto powiesić obraz albo zegar w tych barwach. Nie można pominąć oświetlenia, które pozwoli stworzyć wyjątkowo przytulny klimat. W nocowanych wnętrzach sprawdzą się wiszące lampy o prostej, geometrycznej formie, wykonane z metalu w czarnym kolorze.

Może Ci się również spodoba