Wnętrza art déco: luksus, geometryczne wzory i elegancja lat 20.

Wnętrza Art Déco: Luksus, Geometryczne Wzory i Elegancja Lat 20

Art Déco to styl, który zdominował lata 20. i 30. XX wieku. Charakteryzował się luksusem, geometrycznymi wzorami i elegancją. Nie tylko architektura, ale również wnętrza zostały poddane temu stylowi. W artykule przedstawimy, jak wyglądały wnętrza w stylu Art Déco oraz jakie elementy były charakterystyczne dla tego trendu.

Rozkwit stylu Art Déco
Styl Art Déco rozkwitł po I wojnie światowej i trwał do momentu wybuchu II wojny światowej. Charakteryzował się on nowoczesnym podejściem do projektowania wnętrz, których celem było dostarczenie luksusu i dobrego smaku. Styl ten był hołdem dla wzornictwa industrialnego, które pojawiało się w nowoczesnych miastach.

Luksus i elegancja
Wnętrza Art Déco charakteryzowały się luksusem i elegancją. Najczęściej były to przestronne pomieszczenia z dużymi oknami, które pozwalają na dużą ilość światła naturalnego. Większość mebli była wykonana z drewna, metalu lub szkła. Charakterystyczne były również grube dywany w kolorach pastelowych.

Geometryczne wzory
Wnętrza Art Déco były pełne geometrycznych wzorów, które często były łączone ze sobą. Najczęstszymi motywami były trzech kąty, prostokąty i okręgi. Wszystkie te elementy tworzyły stylowy i harmonijny wystrój.

Designerskie lampy
Światło było bardzo ważnym elementem w stylu Art Déco. Charakterystyczne były lampy, które przypominały małe rzeźby. Projektowane były przez najlepszych projektantów, którzy umieszczali je w centralnym punkcie pomieszczenia, aby stały się wyróżniającym się elementem.

Najważniejsze elementy w stylu Art Déco:
– Geometryczne wzory – trójkąty, prostokąty i okręgi,
– Luksusowe meble – wykonane z drewna, metalu lub szkła,
– Lampy – często stanowiące centralny element pomieszczenia,
– Motywy roślinne – umieszczane wzdłuż linii papierów ścian,
– Kolorystyka – pastelowe i neutralne kolory.

Wnętrza w stylu Art Déco były bogate, eleganckie i luksusowe. Charakteryzowały się geometrycznymi wzorami, nowoczesnymi meblami oraz designerską i stylową oświetleniem. Ten styl stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych trendów we wnętrzach i wciąż pozostaje inspiracją dla współczesnych projektantów.

Może Ci się również spodoba