Wnętrza glamour: luksus i elegancja we wnętrzu

Kiedy myślimy o wnętrzach glamour, przed oczami pojawiają nam się przepyszne apartamenty, w których króluje luksus i elegancja. Wyobrażenia te nie są jednak dalekie od rzeczywistości. W ostatnich latach styl glamour stał się bardzo popularny, a wiele osób decyduje się na aranżację swojego wnętrza właśnie w tym klimacie. W artykule przedstawimy, jak stworzyć wnętrza glamour, które będą czarowały elegancją i luksusem.

1. Wybierz odpowiednie kolory

Wnętrza glamour charakteryzują się bogactwem i przepychem, a do uzyskania tego efektu, należy wybrać odpowiednie kolory. Idealnym wyborem będą odcienie złota, czerwieni, granatu, fioletu czy bordo. Kolorystyka powinna być stonowana i spójna, a detale takie jak kryształowe żyrandole czy marmurowe elementy, powinny dodawać blasku i elegancji.

2. Zadbaj o luksusowe tkaniny

Wnętrza glamour to mieszanka różnych stylów, w których jednak ważną rolę odgrywają luksusowe tkaniny. Miękka, jedwabista tkanina na zasłony, pluszowe poduszki czy welwetowa tapicerka dodadzą każdemu pomieszczeniu odrobinę magii. Nie bójmy się też mieszania różnych faktur i wzorów. Pozwoli to uzyskać ciekawy efekt, który na pewno przyciągnie uwagę gości.

3. Dodaj detale

Wnętrza glamour to przede wszystkim detale, które podkreślają estetykę i nadają charakteru pomieszczeniu. Doskonałym wyborem będą kryształowe lustra, rzeźby, ozdobne wazony czy lampy o nietypowym kształcie. Nie zapomnijmy też o roślinach i kwiatach, które dodadzą wnętrzu świeżości i naturalnego piękna.

4. Optycznie powiększ przestrzeń

Wnętrza glamour to przede wszystkim przestrzeń, która ma nas zachwycić swoimi proporcjami i optycznie powiększyć pomieszczenie. W tym celu warto zainwestować w lustra, które odbiją światło i otworzą przestrzeń. Dobrym pomysłem będzie także malarstwo na szkle, które dodatkowo rozświetli pomieszczenie.

5. Postaw na eleganckie meble

Wnętrza glamour to przede wszystkim meble o niebanalnym designie, które sprawią, że nasze wnętrze stanie się eleganckie i stylowe. Wybierając meble zwróćmy uwagę na ich fakturę, kształt i materiał, z którego są wykonane. Idealnym wyborem będą meble z marmuru, drewna czy skóry, które dodadzą naszemu wnętrzu niepowtarzalnego klimatu.

Podsumowanie

Wnętrza glamour to przede wszystkim luksus i elegancja we wnętrzu. Chcąc stworzyć taki klimat w naszym domu warto zwrócić uwagę na kolorystykę, tkaniny, detale, optycznie powiększyć przestrzeń i postawić na eleganckie meble. Pamiętajmy jednak, że to nasz dom i to my decydujemy jakie wnętrze chcemy mieć. Postawmy na to, co jest dla nas najważniejsze i twórzmy dom, który będzie nam służyć przez lata.

Może Ci się również spodoba