O czym pamiętać przed remontem łazienki?

Remont łazienki jest ekscytującym zadaniem. Ale zanim przejdziesz do wyboru najnowszego projektu płytek lub wanny, jest kilka mniej ekscytujących rzeczy do rozważenia, aby Twój projekt okazał się taki, jak marzysz. Ponieważ remont łazienki może być przytłaczający, czasochłonny i kosztowny, przygotowaliśmy kilka spraw które sprawią, byś upewnił się, że Twój projekt przebiega zgodnie z planem, a renowacja przebiega sprawnie.

Budżet

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, zastanów się, ile chcesz wydać na remont łazienki. Ustawienie budżetu pomoże Ci w podjęciu decyzji o tym, co należy uwzględnić w przebudowie. Gdy już zorientujesz się, ile możesz wydać i odejmiesz kwotę przydzieloną na robociznę, będziesz miał wyraźniejsze pojęcie o tym, ile możesz wydać na kafelki, urządzenia i dodatki.

Sekwencja prac

Jeśli chodzi o renowację łazienki, wykonując zadanie w określonej kolejności, możesz zaoszczędzić wiele czasu i błędów na sprzątaniu. Niezależnie od tego, czy burzysz ścianki, czy po prostu malujesz, zawsze chcesz zacząć od góry łazienki. Najpierw przemodeluj sufit, następnie ściany, a podłogi na końcu, aby zapobiec uszkodzeniu nowych elementów.

Ukryte problemy

Jeśli przeprowadzasz gruntowną modernizację łazienki, zastanów się nad pełnym wachlarzem wykonywanych prac. Po wykonaniu prac przez profesjonalistę posiadającego fachową wiedzę otrzymujesz łazienkę bez ukrytych problemów, która będzie działała bezbłędnie i zapewni ogromną wartość Twojemu domowi przez wiele lat. W zależności od wieku Twojego domu i tego, jak dobrze został zbudowany, największym ukrytym problemem, jaki możesz napotkać, jest uszkodzenie przez wodę, więc poszukaj wad strukturalnych w ramie podłogi, niewłaściwie wentylowanej kanalizacji, starej skorodowanej hydrauliki.

Styl projektowania i funkcjonalność

Na początku zacznij od przemyślenia wyglądu swojej łazienki. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak kolor farby, wybór kafelków, prysznice, wanny, krany itp. Może to być bardzo przytłaczające. Możesz zacząć składać elementy, które ci się podobają, w ostateczny projekt łazienki lub możesz wybrać element projektu, który chcesz zaprezentować w łazience, a następnie popracować nad resztą projektu łazienki.

Projekt powinien współgrać z funkcjonalnością, więc zastanów się, kto będzie korzystał z łazienki, a także poświęć chwilę, aby pomyśleć, jak projekt łazienki będzie pasował do reszty domu.

 

Może Ci się również spodoba