Do czego służą zagęszczarki? Budowa zagęszczarki – zagęszczarka elektryczna do kostki używane

Zagęszczarki to jeden z powszechnie stosowanych rodzajów maszyn na budowach i podczas przydomowych drobnych prac. Występują w różnych odmianach: zagęszczarka wibracyjna, zagęszczarka płytowa. Służą do zagęszczania podłoża poprzez wibrowanie.

Budowa zagęszczarki

Podstawowym elementem każdej zagęszczarki jest jeden lub dwa wałki mimośrodkowe na płycie wibracyjnej, która znajduje się w szczelnej obudowie. W zależności od silnika może być spalinowa lub zagęszczarka elektryczna budowa dokładna będzie uzależniona od każdego z rodzajów.

Jakie są podstawowe parametry tego urządzenia? Najczęściej określa się jej: masę (kg), wymiary płyty roboczej (mm), głębokość zagęszczania (mm), prędkość roboczą (m/s), wartość siły odśrodkowej (kN) oraz częstotliwość wibracji(Hz).

Zastosowanie zagęszczarek –  zagęszczarki do kostki używane

Jest to urządzenie, które stosuje się podczas prostych prac budowlanych, zwłaszcza przy wyrównywaniu podłoża, przygotowaniu go do położenia nawierzchni. Przydaje się również przy naprawach dróg czy pracy w mniej dostępnych miejscach.

W przypadku drobnych prac remontowych koło domu nie ma sensu inwestować w drogie, nowe urządzenie. Bez problemu można znaleźć zagęszczarki do kostki używane w Internecie lub po prostu wypożyczyć je na kilka dni.

Może Ci się również spodoba