Groźne choroby dla jabłoni. Szkodniki niszczące Twoje drzewa

Jak poradzić sobie z chorobami drzew, które wywołują szkodniki jabłoni? Trzeba walczyć skutecznie z każdą chorobą jabłoni, gdyż to może sprawić, że obniżą się Twoje plony. Powód: jabłka nie będą nadawały się do jedzenia, a nawet to będzie szkodliwe dla Twojego organizmu. Poniżej przedstawię Tobie dwie niebezpieczne choroby dla Twoich jabłoni, które atakuję drzewa.

Groźne choroby dla Twoich jabłoni

 

1. Rak drzew owocowych

Tak nazywamy grzybową chorobę kory. Powstają wtedy nekrotyczne i brunatne plamy, które z biegiem czasu pokryją się grubą tkanką kalusową. Z każdym rokiem tkanka rozwija się o nowe warstwy, które zarastają ranę i mogą powodować jej otwarcie. Choroba przyczyni się do radykalnego zmniejszenia plonu, a także osłabienia drzewa. W niektórych przypadkach spowoduje śmierć jabłoni. Żeby uchronić się przed rozwojem raka drzew owocowych, koniecznie kup odpowiedni preparat – który znajdziesz w Internecie – i posmaruj nim drzewo.

2. Zaraza ogniowa

Dotyka najczęściej grusze i jabłonie. Jest chorobą bakteryjną, która wywoływana jest przez Erwinia amylovora. Obajwy dostrzeżesz na pąkach, liściach, pędach, kwiatach i owocach. Uszkodzone kwiaty szybko więdną i umierają. Natomiast na liściach pojawiają się brunatno-czerwone plamy, które w przyszłości obejmą całą blaszkę liściową. Wtedy liści uschną.

Gdy uprawiasz jabłonie, zrób wszystko, żeby nie zaatakowały ich szkodniki jabłoni. Od tego będzie zależeć wielkość i jakość Twoich plonów. A chcesz przecież, żeby były one obfite, a drzewa pozostały cały czas zdrowe.

 

Może Ci się również spodoba